![]() |
Математические компетентности граждан – это обязательная предпосылка для развития экономики и технологий |
Н. Андреев: о НМТ или как не стать страной гуманитариев
Автор: Никита Андреев, исполнительный директор Общественного союза «Українська асоціація освіти дорослих».
Про НМТ. Як не стати (У)країною гуманітаріїв.
Перш за все – я за те, щоб було три обов'язкових предмети (мова, математика та історія). І говорив про це в кількох інтерв'ю, зокрема, для колонки Укрправди.
Але все частіше трапляються на очі пропозиції деяких розумників замінити математику на історію в межах двох обов'язкових дисциплін.
В експертному середовищі вже багато разів порушувалось питання про критично низький рівень знань вступників з математики (також з фізики). Якщо не помиляюсь, декілька років тому була навіть резолюція колегії МОН з цього питання. Вимоги до рівня знань з цих предметів за останні десятиліття в українських закладах освіти деградували. Я це знаю також як член комісій із встановлення порогових балів ЗНО за минулі роки.
Водночас, математичні компетентності громадян – це обов'язкова передумова для розвитку економіки та технологій. Країна гуманітаріїв не буде успішною, це очевидно.
Математика, окрім математичного апарату, – це також логіка, структурне мислення, розуміння причинно-наслідкових зв'язків, раціональне сприйняття світу і багато інших важливих речей.
Логіка! Це критично важливо, і це «донька» математики. Мені боляче спілкуватися з людиною без логічного мислення, у мене болить душа (це реверанс до гуманітаріїв).
Логіка – це також захист від дезінформації і маніпулювання. І вона потрібна всім: і культурологам, і музикантам, і футболістам.
Таким чином, математика як обов'язковий предмет – це успіх для України після стількох десятиліть деградації в цій сфері. І ще раз нагадую, що я за 3 обов'язкових предмети (в тому числі історію України).
Освіта.ua
15.02.2023