Н. Андреев: о НМТ или как не стать страной гуманитариев

Математические компетентности граждан – это обязательная предпосылка для развития экономики и технологий

Н. Андреев: о НМТ или как не стать страной гуманитариев

Автор: Никита Андреевисполнительный директор Общественного союза «Українська асоціація освіти дорослих».

Про НМТ. Як не стати (У)країною гуманітаріїв.

Перш за все – я за те, щоб було три обов'язкових предмети (мова, математика та історія). І говорив про це в кількох інтерв'ю, зокрема, для колонки Укрправди.

Але все частіше трапляються на очі пропозиції деяких розумників замінити математику на історію в межах двох обов'язкових дисциплін.

В експертному середовищі вже багато разів порушувалось питання про критично низький рівень знань вступників з математики (також з фізики). Якщо не помиляюсь, декілька років тому була навіть резолюція колегії МОН з цього питання. Вимоги до рівня знань з цих предметів за останні десятиліття в українських закладах освіти деградували. Я це знаю також як член комісій із встановлення порогових балів ЗНО за минулі роки.

Водночас, математичні компетентності громадян – це обов'язкова передумова для розвитку економіки та технологій. Країна гуманітаріїв не буде успішною, це очевидно.

Математика, окрім математичного апарату, – це також логіка, структурне мислення, розуміння причинно-наслідкових зв'язків, раціональне сприйняття світу і багато інших важливих речей.

Логіка! Це критично важливо, і це «донька» математики. Мені боляче спілкуватися з людиною без логічного мислення, у мене болить душа (це реверанс до гуманітаріїв).

Логіка – це також захист від дезінформації і маніпулювання. І вона потрібна всім: і культурологам, і музикантам, і футболістам.

Таким чином, математика як обов'язковий предмет – це успіх для України після стількох десятиліть деградації в цій сфері. І ще раз нагадую, що я за 3 обов'язкових предмети (в тому числі історію України).

Оригинал

Освіта.ua
15.02.2023

Популярные блоги
И. Редько: о ненормированной умственной работе учеников Когнитивный диссонанс на фоне любви к своей стране и желания жить, учиться и развиваться здесь
Виктор Мисан: о чем думают украинские учителя В школах – полный разгул «демократии» и «академической свободы», что сверху, что снизу 
Т. Ефимова: когда исчезнет из школ совдепия с подарками? Когда исчезнет из школ совдепия вместе с подарками, подхалимством и никому не нужными активностями?
Н. Борисенко: волшебная палочка и валериана для учителя Учителя просто выгорают, и у них не хватает жизненных сил дать детям все то, что они могли бы
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев