А. Истер: упрощенное ЗНО нуждается в коррекции

Предложение «выпускники будут сдавать мультипредметный онлайн-тест» требует коррекции

А. Истер: упрощенное ЗНО нуждается в коррекции

Автор: Александр Истер, учитель-методист, автор учебников и пособий по математике.

Як відомо,  МОН України готує спрощену процедуру проведення ЗНО у 2022 році.  Пропозиція провести ЗНО та вступ до університетів  за спрощеною процедурою виглядає єдиною у тих умовах, які маємо зараз.

Проте  пропозиція відносно того, що «випускники складатимуть мультипредметний онлайн-тест (українська мова, історія України, математика)», на мій погляд, вимагає корекції

Ця корекція логічно випливає з тієї схеми, за якою мали  здавати ЗНО випускники 2022 року за попередніми «мирними» планами. Планувалося, що випускники здаватимуть українську мову (або мову і літературу), математику, а далі на вибір: іноземна мова або історія України та ще один чи два предмети ЗНО за вибором випускника.

Відповідно до цього і здійснювалася підготовка: частина випускників готувалася до  ЗНО з іноземної мови,  частина до ЗНО з історії України.

Враховуючи великий запит на справедливість у нашій багатостраждальній державі, особливо зараз, звертаюся з пропозицією до відповідальних осіб Верховної Ради та МОН України підготувати два мультипредметні онлайн-тести:

1. Українська мова, історія України, математика.

2. Українська мова, іноземна мова, математика.

Неважко здогадатися, що другий тест матиме різну складову з іноземної мови, залежно від того, яку саме мову вивчав випускник.

Запрошую до обговорення цього блогу.

Освіта.ua
05.04.2022

Популярные блоги
И. Ликарчук: педагогам школ не должны урезать зарплату Почему сокращение бюджетных расходов в образовании нужно проводить за счет тех, кто проводит уроки?
Тамара Гориха Зерня: мы потеряем много абитуриентов Государство должно максимально упростить условия вступления и расширить госзаказ.
А. Истер: упрощенное ЗНО нуждается в коррекции Предложение «выпускники будут сдавать мультипредметный онлайн-тест» требует коррекции
И. Ликарчук: система ЗНО стала на путь стагнации Спасти систему ЗНО от краха или исчезновения смогут только новые команды и технологии
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Ірина
https://petition.kmu.gov.ua/kmu/Petition/View/4128 Нарешті з’явилась петиція, яка дає хоч примарний, але шанс хоч якось вирівняти умови при здачі цього ганебного тесту. Долучайтесь
Анна
Спростили ЗНО? Для кого? Для себе? Щоб зберегти учнівський контингент?)) Для учнів відсутність права обирати між історією та англійською - це мотив їхати вступати на навчання до іноземних вищих навчальних закладів! Як об’єктивно можна скласти ЗНО з історії України, якщо учень з усією відповідальністю готувався до вступу на факультет ІНОЗЕМНОЇ філології??? За статистикою більшість учнів готувалися до ЗНО з англійської мови! То чому це не можна врахувати? Підтримайте, будь ласка, нашу молодь в такий складний для країни час, не створюйте стресових ситуацій. Їх, на превеликий жаль, зараз і без того безліч( І все буде Україна, і МОН в очах "випускників періоду російсько-української війни" буде надійною підтримкою.
Павел
Вы, Александр Истер, учитель-методист, автор учебников и пособий по математике. очень упрощаете, предлагая свой вариант "мульти- медио-комедии". Что делать абитуриенту, готовившемуся, скажем, сдавать химию, биологию, географию? Как быть с такими детьми? Скажите на милость, как вообще можно сдавать хоть какое-нибудь ВНО в условиях войны? Об это хорошо рассуждать, сидя в удобном кресле, в тишине, в спокойной обстановке. А как проводить экзамены, особенно если это связано с перемещением детей на большие расстояния, где не так всё спокойно и комфортно, - Вы подумали? Война это не картинки с экранов гаджетов. Война это рвущие душу звуки сирен воздушной тревоги; война это грохот выстрелов и сотрясающие стены взрывы снарядов; война это истошные вопли умирающих раненных. Много детей это знают не понаслышке, пережили ужасы войны. Как им сдавать грёбаное ВНО?