А. Заможская: в космосе - Тесла, а у нас - христианская этика

МОН предлагает людям, которые ходят в церковь два раза в год, преподавать христианскую этику

А. Заможская: в космосе - Тесла, а у нас - христианская этика

Автор: Алла Заможская, соучредитель ОО «Батьки Полтавщини».

Вечір перестав бути сумним. Аж сам директор департаменту загальної середньої освіти дав інтерв’ю. І тема така благодатна – про християнську етику. Мовляв, батьки усе не так зрозуміли, і ніхто їм не буде нав’язувати те християнство. На жаль, чи то міністр освіти подіяв на своїх підлеглих, чи таки християнство вже почало діяти, – але пан Юрій Кононенко збрехав і зманіпулював.

Відповідь на перше питання є абсолютною брехнею: 1. Чи передбачає програма Нової Української Школи курс «Основи християнської етики»?

Ні, не передбачає. Тому не зрозуміло, чому в суспільстві вирують такі запальні дискусії. Розгляньмо детально предмет дискусії.

В Україні є низка дисциплін духовно-морального спрямування. Частина з них є інваріантними — тобто обов’язковими, частина — варіативними або факультативними. Наприклад, курс «Етика» зараз є в інваріантній — тобто обов’язковій — частині освітньої програми. Викладається в 5–6 класах по одній годині на тиждень згідно з чинними стандартами від 2011 року.

А ось курс «Основи християнської етики» належить до факультативних предметів. Залежно від місця проживання релігійних меншин назва курсу може змінюватись. Наприклад, до анексії Криму в 2014 році в місцевих школах, де навчалась переважна більшість мусульман, за бажанням батьків викладався курс «Ісламська етика».

На сьогодні ЖОДНИМ документом в МОН не передбачено в освітніх програмах інваріантного курсу етики. Я це знаю з двох причин: на сайті МОН розміщено типові освітні програми, і моя донька ходить акурат до п’ятого класу, і жодної етики там нема. Я так розумію, пана Кононенка взяли в заручники і, погрожуючи розправою, змушують говорити відверту брехню.

Але і це ще не все, з інтерв’ю ми дізнаємося, що МОН таки планує ввести цей курс в обов’язкову програму . І ось тут уже іде маніпуляція.

МОН задумало змінити освітні програми і збільшити навчальне навантаження введенням нових курсів і виведенням фізичної культури за межі освітньої програми. І саме тут диявол сховався в деталях.

По-перше, МОН свідомо порушує новий Санітарний регламент, який так сильно піарить, а по-друге, збільшує час, проведений дітьми в школі, майже на цілу годину щодня.

Тобто в п’ятому класі буде по шість уроків щодня, а може, у деяких школах і по сім. Що не є припустимим – діти і так виснажені, а додатковий урок – це ще більше навантаження на дітей плюс збільшення ваги портфеля – бо додаються нові книги.

Пан Кононенко каже, що то нічого страшного, і ніхто не збирається змушувати батьків вводити саме християнську етику, і є великий вибір програм з простої етики.

Знову маніпуляція, бо перевіривши те, що хоче МОН всунути в поняття «Етики», ми побачили аж чотири книги, де б не фігурувало слово «Християнська» з двадцяти дев’яти.

Зараз свідомо маніпулюють думкою людей і кажуть, що пана Кононенка батьки ледве не на колінах вмовляють ввести курс « Християнської етики» як обов’язковий у школі. Причому мої колеги провели незалежне опитування на сайті «Батьки СОС», де 90 % батьків висловились категорично проти порушень Конституції України, яка говорить, що Україна – світська держава, і релігія відділена від держави.

Більш того, пан Юрій Кононенко, роблячи висновки, що якщо батьки усі напишуть заяви для проведення курсу «Християнської етики», то таким чином викладання «Християнської етики» в школах буде належним чином затверджено та відповідатиме вимогам 35 статті Конституції України, де написано: «Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави, а школа — від церкви». Серйозно ? Яке високе критичне мислення у директора департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН.

Особисто я як мати категорично проти збільшення граничного навантаження освітніх програм в школах шляхом введення непотрібних моїй дитині курсів, які невідомо хто і як буде читати. Бо курси будуть читати вчителі, яких змусять пройти додаткові курси, але які поняття не мають, що то таке — християнська етика.

Тобто МОН пропонує на сьогодні людям, які ходять до церкви два рази на рік (а то й один ) – на Великдень і Водохреща посвятити воду чи паски – викладати християнську етику.

Зате я бачу, що друк 29 книг та посібників принесе неабиякий зиск тим, хто пропихує цей курс у МОН. Тому пропоную: потрібно писати листи, знову і знову, щоб Міністерство освіти почало займатися тим, що саме зараз конче потрібно — наповненням методичними посібниками, лабораторіями, розхідними матеріалами класів біології, хімії та фізики. Закупівлею сучасного обладнання для уроків праці і фізичної культури. Щоб наші діти виходили здорові й освічені.

Так і свердлить у голові думка: а десь у космосі пливе Тесла… А ми вводимо у школі християнство.

Оригинал

Освіта.ua
05.02.2021

Популярные блоги
Н. Глюз: снова старые схемы и двойные стандарты На ЗНО живет страшный вирус, его не берут ни маска, ни антисептик, а выпускной будут гулять без масок
А. Мирошниченко: советы учителям от киноактера Даже примитивная камера увеличивает все эмоции и раскрывает большие и маленькие секреты
И. Ликарчук: ЗНО становится токсичным для образования ЗНО должно быть отделено от школы, для сохранения как ЗНО, так и нормальной школы
Д. Ламза: учитель должен оставлять проблемы вне школы Нужно оставлять негатив за порогом школы, а детям нести и сеять доброе, разумное, вечное
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Світлана
Абсолютно згодна з автором статті і коментарем учителя. З часів Тома Сойєра була недільна школа. Там викладачем був священник - учитель, що (напевне) знав свій "предмет". Світським учителям у релігійну етику "лізти" нічого. Щодо "Етики" як предмета, то у варіативній частині програми була б доречною, а вибір - за батьками і учнями.
учитель
Дала себе слово не писать комментарии... но ... всё-таки напишу... христианскую, мусульманскую, буддистскую, иудейскую ... и т д . этику в школе преподавать не надо.Это вопросы веры, это личное дело СЕМЬИ.А ВОТ курс "ЭТИКА" , в котором детям должны доносить общечеловеческие нормы этики и морали, ДОЛЖЕН БЫТЬ ОБЯЗАТЕЛЬНЫМ. Да , когда-то давно , в нашем детстве ,это было нормой воспитания в СЕМЬЕ, сейчас , увы этого детям в семье не додают. Ребёнок приходит в школу (да что там - в САДИК!) ЗАПРОГРАММИРОВАННЫЙ НА: ХОЧУ! НЕ ХОЧУ!НАРУШАЕТЕ МОИ ПРАВА! НЕ БУДУ! МОЁ! Я ВСЕГДА ПРАВ! МНЕ ВСЕ ДОЛЖНЫ!Исправить это кодирование очень сложно , по времени для этого нужен не один год. Вводить этот курс надо с 1 класса и по 11 включительно. Вопросы этики и морали должны быть самыми главными в жизни человека(в школе в том числе). И учителей надо готовить для этого предмета специально... Вот... возможно тогда всё изменится... Теперь на счёт лишнего часа... по мне так пусть лучше в школе, чем где-то на улице ,с сомнительными друзьями...