Ю. Гришина: мифы о «лишних детях» в старших классах

Реформа предусматривает размещение старших классов в отдельных лицеях, мест в них хватит всем желающим

Ю. Гришина: мифы о «лишних детях» в старших классах

Автор: Юлия Гришина, народный депутат Украины от политической партии «Слуга народа», глава подкомитета по вопросам высшего образования Комитета Верховной Рады по вопросам образования, науки и инноваций.

Щодо міфів про «зайвих дітей» в старших класах вже з цього 1 вересня!

У пресі з’явилися публікації, у тому числі з моїм коментарем, на тему реформи шкільної освіти.

Суть: більшість українських шкіл вже з цього навчального року нібито перестануть приймати учнів у старші класи, і «зайвим дітям» (саме так пишуть журналісти) доведеться йти до ПТУ.

Це не так! Реформа дійсно передбачає зосередження старших класів в окремих закладах освіти – ліцеях. Але місць у цих ліцеях вистачить усім бажаючим.

Поясню на прикладі. Припустимо, у певному місті є 5 шкіл. Із них 4 стануть гімназіями (навчання лише до 9 класу), а 1 – ліцеєм (10-11 класи, а з 2027 року – ще й 12-й клас). Так ось: у цьому ліцеї будуть навчатися виключно старшокласники, а кількість класів буде розрахована на учнів усіх 4-х початкових шкіл.

Друга неточність від журналістів: у містах з населенням до 50 тисяч нібито не будуть створюватися ліцеї для старшокласників. Це також не відповідає дійсності! Ліцеї будуть, просто в цьому випадку вони знаходитимуться на балансі області, а не громади. Відповідно і рішення про відкриття таких ліцеїв прийматиме обласна рада.

Логіка така: у ліцеях невеликих міст навчатимуться підлітки не лише з самого міста, а і з сусідніх громад. І змушувати місто платити за сусідів було б некоректно. До речі, у таких ліцеях будуть передбачені умови для тимчасового проживання учнів – як це робиться у вишах.

Тому прошу всіх заспокоїтися! І читати закон.

Оригинал

Освіта.ua
21.01.2021

Популярные блоги
Инна Совсун: запрещать ли смартфоны в школах? На уровне государства пока нет понимания, что делать со смартфонами в школе
Н. Азарова: битые небитых возят регулярно Уважать свой труд и транслировать это уважение, уважая других, - это и есть суперзадача
И. Ликарчук: ДПА в украинских школах нужно ликвидировать Проведение ДПА фальсифицирует реальное состояние качества общего среднего образования в Украине
А. Заможская: в космосе - Тесла, а у нас - христианская этика МОН предлагает людям, которые ходят в церковь два раза в год, преподавать христианскую этику
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев