И. Суслова: учителя тоже на передовой, как и врачи

Как можно в условиях пандемии не обеспечить учителей средствами защиты и приостанавливать повышение зарплат?

И. Суслова: учителя тоже на передовой, как и врачи

Автор: Ирина Суслова, глава женского движения «За Майбутнє».

Учора Кабмін знову на рік відтермінував постанову про підвищення найнижчих зарплат вчителів до чотирьох прожиткових мінімумів. Причина банальна – відсутність коштів.

Міністр освіти Шкарлет поспішив відзвітувати, що з 1 вересня вчителям підняли зарплати на 5,8%. І наступного року обіцяв не зупинятись.

Все це виглядає, як виправдання.

Але мені особисто учорашнє рішення уряду особливо дисонує на фоні безкінечних звернень учителів допомогти їм! Я спілкуюсь з величезною кількістю педагогів.

Про них і їхню боротьбу з коронавірусом мовчать. Учителі щодня тихенько тягнуть свою лямку і самостійно вишукують способи зробити вчасну діагностику (щоб не наражати оточуючих на небезпеку), пролікуватись, а потім ще відновити своє здоров’я.

Їхні зарплати не дозволяють їм робити платні тести, а безкоштовних чекати треба тижнями! Не треба бути супер розумним, щоб зрозуміти, як страждає навчальний процес від цих термінів, відсутності можливостей і у якій небезпеці опинились освітяни і діти.

До того ж ті, хто стикався з COVID-19, знають, що він швидко не лікується. Два тижні, офіційно визначені для лікування, це швидше бажання, ніж реальність. А ще не забуваймо про реабілітацію. А головне – скільки це все коштує!

І добре, якщо у школі є активний і небайдужий директор, який переймається і стукає в усі двері, звертається до благодійників та до приватних лабораторій, щоб отримати пільги чи знижки на тест для своїх педагогів.

Але ж, друзі! Це відповідальність держави! Як можна в умовах пандемії не забезпечити вчителів засобами захисту, безкоштовними тестами тощо, і ще й призупиняти свої ж постанови на підвищення зарплат? Учителі теж на передовій, як і лікарі, як і військові!

Почуймо їх!

Оригинал

Освіта.ua
25.11.2020

Популярные блоги
Д. Семенов: убивает ли бесплатность образования его развитие? Каждая инвестированная в обучение гривна - это не только польза для себя, эти деньги двигают отрасль в целом
Р. Харчук: борьба за ЗНО по литературе необходима Пусть закрываются ненужные псевдоуниверситеты, а ЗНО - это единственное спасение образования
И. Ликарчук: бумажный или электронный журнал? Что изменится в школьном образовании от появления электронного журнала?
А.Мирошниченко: для чего нужны учебники? Талантливым педагогам не нужны учебники, они знают предмет и стремятся преподавать своими словами
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев