В. Белый: страна кривых образовательных зеркал

Псевдообразование 30 лет подряд портит поверхность зеркала образования испарениями академической недобропорядочности

В. Белый: страна кривых образовательных зеркал

Автор: Владимир Белый, экс-заместитель директора по УВР, физико-технический лицей г. Херсона. 

Ми настільки довго товчемося у болоті таких освітніх «реформ», модератори яких бояться піднімати вимоги до учнів/студентів з рівня «плінтуса», що нам вже стало ввижатися, що в зараз Україні «… відсоток учнів, які не складуть обов'язкового ЗНО з математики з пороговим балом, що вимагатиме виконати правильно бодай половину завдань буде — 90%».

Насправді у 2019 році 44% відсотки учасників ДПА з математики у формі ЗНО показали достатній і високий рівень підготовленості.

На самому ж ЗНО з математики як вступному до закладів вищої освіти у минулому році 39% абітурієнтів досягли рівня у 160 – 200 балів, що у перерахунку на кількість осіб у розрізі набраних абсолютних балів (максимальних було 62) дає 55% тих, хто успішно долає відмітку у 50% абсолютних тестових балів. Сумарно – це більше ніж 80 тисяч абітурієнтів. І цього є більш ніж достатньо для відтворення державної еліти природничо-математичного профілю.

Замість плодити армію безробітних, у якій 50% мають ніби дипломи про вищу освіту, а у виробничій та сільськогосподарській ніші нікому працювати. Працювати так, щоб із застосуванням сучасних технологій. Відтак українське село не може прогодувати населення країни, бо орудує в основному на присадибних ділянках вилами та сапою, а тому чи не весь асортимент продуктів харчування досі завозиться з Польщі чи Туреччини.

І ЦЕ У НИНІШНІХ УМОВАХ «ВИМОГЛИВОСТІ», коли «… у класі(студентській групі) є критична маса учнів (студентів), які демонстративно не вчаться, що демотивує всіх інших, за винятком 2-3% зацьковано-табуйованих «білих ворон» Віктор Громовий).

Саме ректорам та їх політичному лобі потрібно сказати за це «Щиро вам дякуємо», бо ж тим конче «свербить» «розвивати людський потенціал, а відтак потрібно забрати до сегменту вищої освіти 80% щорічних випускників» хай як там у тих зі схильністю та здатністю до абстрактно-академічного мислення. А те, що університети є тією нішею витрат коштів платників податків, місія яких полягає в акценті на розвиток інтелектуально-наукового людського потенціалу, а не який гіпотетично загальний, то має лишатися «поза дужками»?

Тільки так не буває, чому «душок» псевдоосвіти, який вже третє десятиліття поспіль псує поверхню нашого дзеркала освіти випарами академічної недоброчесності, є прямим свідченням.

Але ж для того, щоб виправити кривизну нашого освітнього дзеркала, всього-то і потрібно лише пару сотень по-справжньому державних менеджерів вищого рівня, які б з тієї частини українців як пристосуванців до «легкого життя» сформували адекватно працьовитих здобувачів освіти та її організаторів на місцях, чому приклад чи не всіх інших країн світу є прямим свідченням.

«Головне — політична воля, сміливість побачити реальну ситуацію в освіті і готовність приймати непопулістські рішення» (Віктор Громовий).

Оригинал

Освіта.ua
27.07.2020

Популярные блоги
Д. Ламза: никто не хочет идти в образование или школа без учителей От Кабинета Министров нет никаких действий по повышению значимости профессии учителя
С. Колебошин: 3000 спартанцев (задача о молодых учителях) 3000 молодых учителей на 15000 школ, в среднем - 1 новый учитель на 5 школ
И. Совсун: как надолго еще хватит запала учителей? Между победителями мировых олимпиад и средним базовым уровнем украинских школ гигантская пропасть
Т. Сердечная: зарплаты у учителей должны быть разные Есть шанс, что когда-то государство сможет оплачивать работу людей, которые работают с его будущим
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Бой
"Працювати так, щоб із застосуванням сучасних технологій. Відтак українське село не може прогодувати населення країни, бо орудує в основному на присадибних ділянках вилами та сапою, а тому чи не весь асортимент продуктів харчування досі завозиться з Польщі чи Туреччини." Да вы что? А нечего что большая часть агро фирм выращивает все на экспорт , и своим не продают просто от того что не по карману? Да и кто будет поднимать сельхоз когда допустим скупают свинину (посредники) за 45 грн а продают за 100? И даже если кто будет этим заниматься в нашей стране рейдерские захваты предприятий , и внутренний рынок вообще не имеет защиты. Так что проблема не в образовании и пальцем тыкать не надо все знают кто ВИНОВЕН.
учитель
Для того, чтобы исправить эту самую «кривизну» надо:1. Обеспечить МИР и ЗАКОННОСТЬ в стране, что бы дети не мечтали по окончании школы «умотать» из страны, т.к. здесь «… нет никаких перспектив…». 2. Предоставить родителям возможность РАБОТАТЬ и при этом ПОЛУЧАТЬ ДОСТОЙНУЮ ЗАРПЛАТУ, чтобы содержать семью, и чтобы все дети себя учились оценивать не по содержимому кошелька родителей, а по своему труду и знаниям и не мечтали по окончании школы «умотать» из страны, т.к. здесь «… нет никаких перспектив…». 3. ЗАПУСТИТЬ ЭКОНОМИКУ и СЕЛЬСКОЕ ХОЗЯЙСТВО, чтобы предоставить родителям возможность РАБОТАТЬ и при этом ПОЛУЧАТЬ ДОСТОЙНУЮ ЗАРПЛАТУ, чтобы содержать семью, в которой дети себя учились бы оценивать не по содержимому кошелька родителей, а по своему труду и знаниям и не мечтали по окончании школы «умотать» из страны, т.к. здесь «… нет никаких перспектив…» 4. Убрать из образования МЕНЕДЖЕРОВ ОТ ПОЛИТИКТИ, а предоставить эту деятельность ПРОФЕССИОНАЛАМ, которые умеют НАУЧАТЬ, любят свою профессию, любят детей ,любят И ДУМАЮТ О БУДУЩЕМ свей (простите за высокопарность) РОДИНЫ и БУДУТ ВОСПИТЫВАТЬ ЭТО В ДЕТЯХ , чтобы дети не мечтали по окончании школы «умотать» из страны, т.к. здесь «… нет никаких перспектив…»...Если это осуществить , то будут у нас специалисты и профессионалы и они…ЗАПУСТЯТ ЭКОНОМИКУ и СЕЛЬСКОЕ ХОЗЯЙСТВО, чтобы предоставить родителям возможность РАБОТАТЬ и при этом ПОЛУЧАТЬ ДОСТОЙНУЮ ЗАРПЛАТУ, чтобы содержать семью, в которой дети будут себя оценивать не по содержимому кошелька родителей, а по своему труду и знаниям и по окончании школы они не «умотают» из страны, т.к. В СТРАНЕ будут МИР, ЗАКОННОСТЬ И ПРЕКРАСНЫЕ ПЕРСПЕКТИВЫ…