О. Коваль: учебный год начнется с «поправками»

КМУ планирует изменить подходы к адаптивному карантину и организации образовательного процесса

О. Коваль: учебный год начнется с «поправками»

Автор: Ольга Коваль, народный депутат Украины.

Навчальний рік в Україні обов’язково розпочнеться! Щоправда, з деякими «поправками» на епідемічну ситуацію. Уряд планує змінити підходи до адаптивного карантину, а разом з ними – і організацію освітнього процесу. І хоча остаточне рішення по цих питаннях буде ухвалено на наступному засіданні Кабінету Міністрів, головні новації, що стосуватимуться організації освітнього процесу, озвучили на сьогоднішньому засіданні Комітету освіти, науки та інновацій т .в. о. міністра освіти і науки Сергій Шкарлет та головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Коротко про головне з їх доповідей:

 • У залежності від епідемічної ситуації, Україна буде ділитися на зони: «зелену», «жовту», «помаранчеву» і «червону». Це можуть бути окремі райони чи міста обласного значення.
 • Освітній процес у навчальних закладах (як і в’їзд/виїзд) буде заборонено лише у «червоній» зоні. Відповідна карта з зонуванням уже розроблена і офіційно буде запущена незабаром.
 • Остаточне рішення щодо термінів закриття навчальних закладів на карантин ще не ухвалено. Наразі найбільш вірогідним є 14 або 7 днів.
 • У «зеленій», «жовтій», «помаранчевій» зонах школи будуть працювати у штатному режимі.

Уряд планує, що навчальний рік в Україні розпочнеться у відповідності до одного з трьох сценаріїв:

 1. Низький рівень захворюваності, відвідування закладів освіти дозволено у звичайному режимі.
 2. Високий рівень захворюваності, освітній процес забезпечується повністю дистанційно.
 3. Середній рівень захворюваності: освітній процес забезпечується у змішаній формі – дистанційно та в закладах освіти, з відповідним дистанціюванням та заходами гігієни.

Найбільш вірогідним наразі Кабмін вважає третій сценарій. За його умовами, організація освітнього процесу буде базуватися на:

 • соціальному дистанціюванні;
 • уникненні великих скупчень людей;
 • розмежуванні потоків школярів, у залежності від їх віку;
 • проведенні занять на свіжому повітрі;
 • проведенні зборів педколективів у дистанційній формі;
 • скасуванні масових заходів і екскурсій;
 • застосуванні комбінованого навчання тощо.

Ще з важливого:

 • Щотижневе тестування працівників закладів освіти, з огляду на негативний міжнародний досвід, наразі не розглядається урядом як ефективний варіант протидії захворюванню. Натомість з осені, завдяки розвиткові лабораторної бази, загальна кількість тестів в країні може зрости у три рази.
 • Іноземні студенти зможуть приїхати в Україну та навчатися. З тестами на кордоні, або без них – залежить від епідситуації в країні, з якої вони приїхали.

Більше інформації чекаємо після наступного засідання уряду!

Оригинал

Освіта.ua
16.07.2020

Популярные блоги
В. Громовой: рубеж необратимости уже пройден Отрицательный отбор в образовании продолжается, ведь уходят лучшие, а «скамейка запасных» почти пуста
Е. Стадный: идея увеличения веса аттестата ошибочна Чем больше будут учитывать аттестат, тем меньше будет шансов у детей с хорошими знаниями из строгих школ
Д. Бабурин: образование за ширмой рейтинговой шкалы За ширмой рейтинговой шкалы 100-200, которую нам каждый год представляет УЦОКО, скрывается реальное состояние образования в Украине
В. Громовой: как спасти образование от развала Как вызвать бешеную ненависть, но спасти школьное образование от окончательного развала
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Освіта.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!