В. Белый: Совет по развитию высшего образования

Совет по вопросам развития высшего образования - метод заговорить проблему или конструктивный орган?

В. Белый: Совет по развитию высшего образования

Автор: Владимир Белый, экс-заместитель директора по УВР, физико-технический лицей г. Херсона.

Про державну політику розвитку пронародного спрямування. Зокрема освітню. Коротко

ВИРОБНИЧА СФЕРА

Дійсно пронародна політика щодо виробництва продуктів, товарів та послуг апріорі не може опиратися на високі ввізні мита, бо тільки за умови існування реального «залізного забрала» можна змусити населення відмовитися від будь-чого більш якісного, що виробляє закордонний світ.

Що роблять у перехідний період для того, щоб і своя економіка запрацювала на новоякісному рівні, і населення при цьому могло мати все якісне під рукою, тобто у себе як дома, на роботі, так і в загальній суспільній інфраструктурі?

Впроваджують політику сприяння процесу, за якого найбільш успішні світові виробники розміщують своє виробництво, наприклад, у нашому випадку в Україні, для реалізації продуктів, товарів та надання послуг, у першу чергу, українському споживачу.

Відтак, мільйони українців увійдуть у практичний світ передових технологій і фактично самі собі вироблятимуть найкращі світові зразки товарів тощо.

У когось є сумнів в успішності такої політики? Звісно, що немає. Є лише її противники із зрозумілої причини, яку вони прикривають, як тільки можуть.

ОСВІТНЯ СФЕРА

Чи зможе новостворена Президентом України Володимиром Зеленським «Рада з питань розвитку вищої освіти в Україні» запропонувати нарешті таку модель університетської освіти, що вища освіта гарантовано «готуватиме конкурентоспроможних фахівців»?

Так, зможе. Якщо наступить сама собі на горло, адже це будуть чинні зараз ректори, і запропонує модель такої державної політики, згідно якої закордонні університети, що входять у число світових лідерів, почнуть відкривати в Україні філії своїх факультетів, до яких зможуть вступати найкращі за результатами ЗНО українські випускники згідно принципу «бюджетні гроші ходять за українським студентом».

Відтак і українські викладачі високої кваліфікації увійдуть у світ сучасних освітніх технологій, котрі апріорі не допускають списувань та плагіату і опираються на актуальну затребуваність у певних освітньо-професійних компетенціях студентів-випускників, і майбутні українські студенти отримають вдома всі можливості стати затребуваними висококваліфікованими спеціалістами. Зокрема для тих виробництв інноваційного типу, що запрацюють в Україні як філії фірм/організацій - світових брендів, а там, дивись, і свої створювати.

Час покаже відповідь на питання: «Чим стане вище згадана Рада – тією «комісією», що є найкращим методом забалакати проблему з метою нічого не міняти, чи дійсно конструктивним органом зі здатністю на кардинально нові проектні пропозиції?»

Освіта.ua
03.06.2020

Популярные блоги
В. Громовой: рубеж необратимости уже пройден Отрицательный отбор в образовании продолжается, ведь уходят лучшие, а «скамейка запасных» почти пуста
Е. Стадный: идея увеличения веса аттестата ошибочна Чем больше будут учитывать аттестат, тем меньше будет шансов у детей с хорошими знаниями из строгих школ
Д. Бабурин: образование за ширмой рейтинговой шкалы За ширмой рейтинговой шкалы 100-200, которую нам каждый год представляет УЦОКО, скрывается реальное состояние образования в Украине
В. Громовой: как спасти образование от развала Как вызвать бешеную ненависть, но спасти школьное образование от окончательного развала
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Освіта.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!