Инна Совсун: о ЗНО по праву, свидании и Минюсте

По меньшей мере странным является нежелание Минюста быть причастным к процессу ЗНО в магистратуру по праву

Инна Совсун: о ЗНО по праву, свидании и Минюсте

Автор: Инна Совсун, народный депутат Украины.

Восени 2016 року я чомусь була у Львові, пару місяців після того, як пішла з Міносвіти. Сиділа в «Світі кави». За сусіднім столиком сиділа пара - хлопець і дівчина, явно на першому побаченні. Розпитували одне одного про те, хто де вчиться, чим цікавиться.

Хлопець сказав, що вступив на магістратуру на юридичний факультет. Дівчина спитала: «Мабуть же, на контракт? На бюджет - це ж суцільна корупція».

А хлопець сказав: «Та ні, мій університет у цьому році брав участь у пілотному проекті з впровадження ЗНО при вступі на магістратуру з права, і я чесно сам вступив на бюджет». Вона дивилась на нього захоплено.

Я сиділа за сусіднім столиком і посміхалась. Я наживо бачила наслідки тяжкої роботи великої команди, яку я мала честь очолювати. Ми рік працювали над тим, щоб зробити справедливий вступ на магістратуру з права. Ніхто не вірив, що це вдасться (і це залишається постійним приводом для підколювання мене з боку Вадима Карандія). Але ми тоді запустили цей процес.

Наступні роки показали, яким є справжній рівень правничої освіти в Україні. Ми побачили катастрофічно низькі результати тих, хто навчається на праві в закладах системи МВС, побачили низький загальний рівень.

І це все відбувалось завдяки тому, що десятки людей повірили в реформу і залучились, а потім сотні - активно працювали, щоб вона відбулась.

Так, роль Міносвіти у цьому була важливою, бо організація всього - саме за МОН. Але не менш важливим було те, що був запит з боку Міністерства юстиції, котре допомагало збирати фахову спільноту, щоб визначати, якими мають бути майбутні правники. Без їх залученості цей процес не міг би бути настільки успішним.

До чого тут раптом цей довгий допис про ЗНО при вступі на магістратуру з права?

Мін'юст прийняв рішення, що вони в це питання більше не залучаються. Формально - поміняли положення про Міністерство юстиції. На практиці це значить, що втрачається одна з важливих ланок всієї цієї реформи. Звісно, Міносвіти може самостійно залучати правників (чи буде це ефективним - інше питання), проте щонайменше дивним є небажання Мін'юсту бути залученим у цей процес.

Я зроблю усе можливе, аби це не стало початком кінця ЗНО з права при вступі на магістратуру. І я знаю, що у нас є величезна спільнота тих, хто так само до цього долучиться.

Але тенденція загальна - дуже невтішна, звісно.

Оригинал

Освіта.ua
12.05.2020

Популярные блоги
В. Громовой: рубеж необратимости уже пройден Отрицательный отбор в образовании продолжается, ведь уходят лучшие, а «скамейка запасных» почти пуста
Е. Стадный: идея увеличения веса аттестата ошибочна Чем больше будут учитывать аттестат, тем меньше будет шансов у детей с хорошими знаниями из строгих школ
Д. Бабурин: образование за ширмой рейтинговой шкалы За ширмой рейтинговой шкалы 100-200, которую нам каждый год представляет УЦОКО, скрывается реальное состояние образования в Украине
В. Громовой: как спасти образование от развала Как вызвать бешеную ненависть, но спасти школьное образование от окончательного развала
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
1941-1945
Тупая овца,еще сделать нужно ВНО для тех кто в школу в 1 класс идет,а то там тоже коррупция

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Освіта.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!