Ю. Зайцев: о неприятии права других на ошибку

Все, кто критикует, сами допускают ошибки или вокруг предмета спора, или же в синтаксисе и пунктуации

Ю. Зайцев: о неприятии права других на ошибку

Автор: Юрий Зайцев, руководитель проекта «КУРС: Освіта».

Несподівано ключовою «проблемою» країни стали три: де саме проживають білі ведмеді, у якому океані розташовані маловідомі острови, що знаходяться за 20 тисяч кілометрів від нас. Третю я б і проблемою не назвав, так, арифметична описка, виправити яку – справа двох секунд. Однак вона знаходиться в пулі з двома першими, тому й розглянемо їх разом.

Тим більше, «шторм» у мережі вирує неслабий. Вже роздаються заклики до відсторонення від професії тих, що «завинив», їх називають «невігласами». Ще пару кроків - і ми зрозуміємо, хто такі «вороги народу» й звідки вони беруться.

Цікаве спостереження: усі, хто критикує, самі припускаються помилок або навкруги предмету спору, або ж просто у синтаксисі чи пунктуації власних дописів. Іноді висловлюється думка, що в одному місці помилятися можна, а в іншому – зась.

Колись Григорій Померанц написав класне есе у заочному спорі з Солженіциним, у якому є «культова» цитата (мовою оригіналу): «Дьявол начинается с пены на губах ангела, вступившего в бой за святое правое дело. Все превращается в прах – и люди, и системы. Но вечен дух ненависти в борьбе за правое дело. И благодаря ему зло на Земле не имеет конца. С тех пор, как я это понял, считаю, что стиль полемики важнее предмета полемики».

Проблемою нашого суспільства є не відсутність класних, грамотних вчителів, - їх хоч пруд пруди. Тим більше, коли актори, що «завинили», сплять по 4 години на добу, проводячи дистанційні навчання або готуючись до чергового ефіру. Не те, що вони, як і всі люди, іноді помиляються, хай навіть і в публічній сфері.

Проблемою нашого суспільства є несприйняття права інших на помилку; часто – залишаючи це право за собою, коханим. Реакція на загалом мізерні, неважливі речі, тим більше які легко виправити, коли у нас під носом мільярдами дерибанять залишки національного достатку країни, торгуючи посадами.

Проблемою нашого суспільства є бажання «облити брудом», назвати невігласом замість того, щоб з’ясувати причину проблеми, можливо, допомогти виправити її.

Проблемою є відсутність емпатії в суспільстві та нездатність відділити головне від другорядного, зерна від плевел. І небажання вести полеміку спокійно; пам’ятаючи, що її стиль важливіше її предмету.

Оригинал

Освіта.ua
10.04.2020

Популярные блоги
В. Громовой: рубеж необратимости уже пройден Отрицательный отбор в образовании продолжается, ведь уходят лучшие, а «скамейка запасных» почти пуста
Е. Стадный: идея увеличения веса аттестата ошибочна Чем больше будут учитывать аттестат, тем меньше будет шансов у детей с хорошими знаниями из строгих школ
Д. Бабурин: образование за ширмой рейтинговой шкалы За ширмой рейтинговой шкалы 100-200, которую нам каждый год представляет УЦОКО, скрывается реальное состояние образования в Украине
В. Громовой: как спасти образование от развала Как вызвать бешеную ненависть, но спасти школьное образование от окончательного развала
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Освіта.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!