![]() |
ЗНО, как и тесты, используемые во время его проведения, - не игрушка, которой можно поиграться и забросить |
И. Ликарчук: о двухуровневых тестах по математике
Автор: Игорь Ликарчук, экс-руководитель Украинского центра оценивания качества образования, и. о. директора Учебно-методического центра обеспечения качества образования.
Кілька слів про двохрівневі тести з математики, які планується запровадити у системі ЗНО із 2021 року.
Я лише «ЗА»! Але.
Ми у 2015 році розробили та провели двохрівневі тести з української мови та математики. Однак, лише три (!!!!) університети в своїх правилах прийому передбачили подання результатів тесту підвищеного рівня. Тобто, двохрівневий тест тоді виявився НЕ ПОТРІБНИМ.
Чи артикульований університетами запит на двохрівневий тест у 2021 році? Особисто я про це нічого не чув. А якщо він не буде потрібний для вступу, то для чого ці результати будуть потрібні взагалі? Тобто йде мова про цільове призначення двохрівневого тесту з математики. Саме в цьому і є проблема...
ЗНО, як і тести, що використовуються під час його проведення, - не іграшка, якою можна погратися і закинути. Ця іграшка коштує чималих інтелектуальних, фінансових та організаційних вкладень. Якщо він не є потрібним, то чи доцільно такі вкладення робити?
Ось тут своє слово мають сказати університети. Думаю, що переважна більшість із них в гонитві за абітурієнтами відмовиться вимагати результати тесту з математики підвищеного рівня. Звичайно, якщо МОН силоміць не примусить те зробити.
Але тоді виникне питання про автономію університетів...
Освіта.ua
16.12.2019