Е. Бондаренко: вкладывать средства надо в образование

По официальным данным Украина тратит на образование одного ребенка 27 тыс. долларов бюджетных средств

Е. Бондаренко: вкладывать средства надо в образование

Автор: Елена Бондаренко.

ПІСЛЯPISA

Дослідження PISA показали, що учні досягають досить високих результатів навчання, якщо держава витрачає на освіту кожної дитини близько 50 тис доларів на 10 років навчання. За офіційними даними Україна витрачає на освіту однієї дитини 27 тисяч доларів бюджетних коштів.

Держава витрачає. А батьки? Grygoriy Baran зауважив, що якби можна було порахувати, скільки грошей вкладають у школи батьки, то цілком ймовірно, що ті самі 50 тисяч і виходять.

Учні гімназій, ліцеїв і спецшкіл показали кращі результати, аніж учні ЗОШ. Як на мене, то це не скільки результат роботи гімназій/ліцеїв, як результат конкурсного відбору, який проходили нинішні 15-річні учні, котрі тестувалися у PISA.

Соціально-економічний статус батьків суттєво впливає на рівень знань дитини. Не думаю, що йдеться про те, що «у розумних батьків розумні діти». Багатші батьки мають більше коштів, які можуть вкласти в освіту дитини поза школою.

Нижчий рівень знань учнів у селах порівняно з містами. Нещодавно у коментарях одна мама зауважила, що вона б рада, аби її дитина позаймалася з репетитором, але у селі такого немає. Є тільки ті вчителі, які вчать у школі, і до них вона не піде.

Кращі результати навчання показували діти у тих школах, де вчителі використовують відмінні від лекції способи проведення уроків.

Висновки? Кошти потрібно вкладати не у школи, а в освіту дитини.

Оригинал

Освіта.ua
16.12.2019

Популярные блоги
А. Мирошниченко: родители не враги учителям Для родителей проблемы образовательной системы не самое главное дело в жизни
В. Онацкий: какие предметы исчезнут из расписания? Каждый пытается найти рецепт лечения образования, хотя к школе имел отношение, только будучи школьником
И. Ликарчук: образование выжило благодаря учителям Популизм и дилетантство в образовании разрушают педагогическое творчество и производят учителя-урокодателя
Т. Гориха Зерня: роль учителя становится определяющей Реформа, по сути, потребует полной профессиональной переподготовки всего преподавательского состава
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев