Инна Совсун: детей надо учить преодолевать трудности

Попытки мотивировать учеников потугами превратить обучение в развлечение - ошибочная стратегия

Инна Совсун: детей надо учить преодолевать трудности

Автор: Инна Совсун, народный депутат Украины.

За мотивами зустрічі з вчителями у Чернівцях.

Усі вчителі дуже скаржаться, що діти абсолютно не вмотивовані навчатись. Як вчителі це пояснюють?

Частково, це тому що всі учні «сидять у телефонах». Але головніша причина в іншому – діти часто не бачать сенсу у навчанні. Вони постійно чують, що «нащо тобі та математика/фізика? Мені в житті не знадобилось». Це іде від родин і від суспільства загалом.

І скажу одну непопулярну річ. Мені здається хибною стратегією намагатись мотивувати учнів постійними спробами перетворити навчання на розвагу.

Навчання – це складно, це має бути складно. Щоб щось вивчити – треба пахати і пахати. Не можна вивчити фізику чи математику без зусиль. Більше того, якщо нормально вчити гуманітарні чи суспільствознавчі дисципліни – то це теж купа зусиль.

Дітей треба вчити долати складнощі, переборювати інтелектуальну лінь, докладати зусиль для успіху. Не гнобити їх, не примушувати виконувати дурні формальні вимоги, але чесно визнавати реалістичний обсяг роботи, яку треба навчитись виконувати.

Інакше ми отримаємо дуже інфантильне суспільство, не привчене долати перепони.

Оригинал

Освіта.ua
06.11.2019

Популярные блоги
И. Ликарчук: педагогам школ не должны урезать зарплату Почему сокращение бюджетных расходов в образовании нужно проводить за счет тех, кто проводит уроки?
Тамара Гориха Зерня: мы потеряем много абитуриентов Государство должно максимально упростить условия вступления и расширить госзаказ.
А. Истер: упрощенное ЗНО нуждается в коррекции Предложение «выпускники будут сдавать мультипредметный онлайн-тест» требует коррекции
И. Ликарчук: система ЗНО стала на путь стагнации Спасти систему ЗНО от краха или исчезновения смогут только новые команды и технологии
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
гость
Наконец-то, даже не верится, что эта здравая мысль прозвучала. Остаётся надеяться, что она будет услышана на всех уровнях, если ,конечно, нам не безразлично будущее наших детей.