Светлана Вовк: краткий отчет о заседании обновленной АК

Новая Аттестационная комиссия должна решить стратегические вопросы: как работать по-новому

Светлана Вовк: краткий отчет о заседании обновленной АК

Автор: Светлана Благодетелева-Вовк, преподаватель.

Короткий звіт про засідання оновленої АК Міністерства освіти і науки України.

Розпочалося вчасно. Перша відмінність від засідань за Гриневич: ніхто у момент, коли зайшла міністр, не виструнчився. Загалом, атмосфера було доволі доброзичлива. Градус напруги був нижчий, ніж у папєрєдніков. Порадували здебільшого інтелігентні обличчя членів.

Цікавий момент групової динаміки: найпроблемніші питання підсумовувала пані Anna Novosad, тоді як загальну дискусію вів Єгор Стадний.

З самого початку домовилися перенести до розгляду у «різному» сигналів, які надійшли до тієї частини списку на затвердження, що «без зауважень». Зрозуміло, що у членів новоствореної АК було що сказати з цього приводу.

Мова йде про десятки кейсів, які запропонувала до розгляду пані Svetlana Arbuzova, пов'язані із невиконанням нормативної бази спецрадами, а саме у частині оприлюднення документів. І крім цього, інші сумнівні роботи, включені до переліку на затвердження, зокрема, за заявою «Дисергейт» по пані Коробкіній.

А далі пішла рутина - затвердження і скасування вчених звань і наукових ступенів.

За нашими заявами скасували рішення по докторській Левкулича та кандидатських Савчин та Приймака.

З деякими іншими роботами із зауваженнями (не за нашими заявами) виникли нюанси, зокрема, докторську Бондарчука, на якого поскаржився науковий консультант пан Рожок, затвердили. А роботу Кватернюка надіслали на повторний розгляд, бо недостатньо аргументів для скасування рішення.

Так само затвердили рішення по Безчотніковій, заяву щодо роботи якої написала пані Шестакова, оскільки експерти і члени АК погодилися, що загальновідомі факти взяті з підручника та з помилками у проставлянні посилань не є підставою для скасування рішення спецради.

Аналогічно у «різному» була затверджена робота Скрябіна, відносно дисертації якого є заключення суду про наявність плагіату. Ще був випадок екс-депутата, який захистив докторську дисертацію у медичних науках, хоча мав ступінь кандидата з держуправління. Нагадаю, що заборонено захищати докторську без кандидатської з меднаук. Ця людина була присутня у залі і запевняла АК, що це усього лише прикрий випадок і треба стати на його бік. Багато хто із членів АК його підтримав, хоча міністр прямо сказала, що не буде порушувати норму. Рішення по цій роботі приймуть на наступній АК. Але у мене залишилося питання: чи сам екс-депутат написав цю дисертацію?

Велику дискусію викликало питання, чи створювати спецради без перевірки їхніх попередніх «здобутків». Вирішили перенести відповідь на це питання на середину грудня. Крім того, створили робочу групу, яка напрацює підхід до контролю претендентів. Аналогічно розмова велася і про перелік фахових видань.

Загалом, нова АК має вирішити питання стратегічного характеру - як працювати по-новому, зокрема чи потрібна нова нормативна база, як застосовувати ту, що вже є, як налагодити процес, щоб вправно розглядати тисячі справ пошукачів, спецрад та наукових видань.

Як на мене, саме це питання є випробуванням для структури, бо якщо вони не справляться, то рутина змете і змиє.

Отже, побачимо, чи спроможна нова команда на дисципліну і організованість та здатність проводити політику у сфері атестації кадрів.

Загалом, поки що враження достатньо позитивні.

Оригинал

Освіта.ua
16.10.2019

Популярные блоги
Олег Фасоля: на сколько же выросла зарплата учителя? Государство не может обеспечить уровень зарплаты, который должен соответствовать статусу педагога в обществе
А. Костюк: Польше нужны таланты, а Украине – нет? Система высшего образования Украины обречена продуцировать массовый образовательный продукт, а не уникальный
И. Ликарчук: учиться нужно только тем, кто этого хочет Полное общее среднее образование должно быть не общеобязательным, а общедоступным
Д. Ламза: никто не хочет идти в образование или школа без учителей От Кабинета Министров нет никаких действий по повышению значимости профессии учителя
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев