Н. Глазунова: учителя пытаются себя защитить

Учителей надо защищать от профсоюзных деятелей и от экспертов-манипуляторов

Н. Глазунова: учителя пытаются себя защитить

Автор: Наталья Глазунова, журналист.

«Он уважать себя заставил. И лучше выдумать не мог…»

О. С. Пушкін.

Те, що вчителі намагаються себе захистити, це нормально і правильно. Але передивляючись профспілкові вимоги, підігрівання експертів та читаючи сам проект #захистимовчителів, вибачте, волосся стає дибки.

З кожним днем я все більше переконуюсь, що вчителів треба захищати саме від отих профспілкових діячів, яким потрібно створити видимість бурхливої діяльності, та від експертів-маніпуляторів.

Ні, ну звісно ж, робота вчителя чудова, проста і комфортна, єдині, хто заважає, це батьки та діти. А ще не поважають вчителів. От політиків – поважають, бізнесменів – люблять, журналістів – обожнюють, суддів – плекають, лікарів – возвеличують, от тільки вчителів не поважають…

А тепер без сарказму. Професія вчителя – одна з найскладніших, нервововиснажливих, а що найгірше, – вона найкабальніша. Це звичайна людина може рік-два попрацювати та звільнитись в будь-який час. А вчителю треба «навчальний рік завершити», «клас випустити», «до іспитів підготувати»… Така специфіка роботи.

А ще, освіта монополізована державою, тож у вчителя для маневру замало місця. Так от, коли молода людина приходить до школи, якщо «помилилася дверима», втомилася, розчарувалася, то перед нею весь світ відкритий, коли ж у вчителя досвід 20-25 років – вона нікому не потрібна. Переважна більшість вчителів у 45-50 років, крім набутого досвіду, отримують розхитані нерви, купу хронічних болячок, професійне вигорання тощо.

І що далі? Йти зі школи? Куди? Багато роботодавців візьмуть на роботу людину в такому віці без професійного досвіду? Де взяти людині гроші на курси перекваліфікації і як забезпечити себе та сім’ю на цей період? Багато людей може в такому віці (зважте, це люди, які вже думають про пенсії) піти на нижчу, а то і копійчану «стартову» зарплату в іншій галузі?

Тож що маємо на даному етапі? Неюний вчитель зривається на дітях, ненавидить свою роботу, воює з батьками, забиває на уроки чи просто саботує все нове. Він і сам розуміє, що втомився, але він нікуди не піде, йому нікуди йти, навіть звільнившись під тиском, він буде поновлюватись в судах, бо це питання його прямого виживання. Так вчителям конче потрібен захист, і хто як не профспілки та експерти мали б це усвідомлювати?

Ще недавно вчителі могли вийти на пенсію за вислугою (при умові не працювати в школі). Не скажу, що це ідеальний варіант, але він все ж вирішує більшість проблем. Є інші варіанти, скажімо оплата державою психологів, оплата перепрофілюючого навчання, оплачувана творча відпустка, та багато чого є, але чому це розуміють всі, крім тих, хто зобов’язаний знати й має всі важелі, аби це зробити.

Але ж ні, нумо, захищаймо вчителів, видавши кожному по нагайці, та нехай самі відбиваються…

Оригинал

Освіта.ua
13.05.2019

Популярные блоги
О. Меркулова: почему министр не отстаивает диссертацию? Нет никакой логики в том, что человек готов легко отказаться от кандидатской степени
Г. Сищук: начинать реформы нужно не с учебников Начинать следует с пересмотра самой сущности: функции учителя, аспектов, ухудшающих эффективность его работы
Тамара Гориха Зерня: нужно признать положение дел Нужно признать, что онлайн обучение – это профанация, а три года онлайн – это три потерянных для школы года
И. Ликарчук: кому и для чего нужны измерения? Каждый учитель без дорогого общенационального измерения знает, какие пробелы в знаниях имеют ученики
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Инга
90 відсотків чинних директорів - пенсіонери, котрі за останні 30 років приросли до своїх крісел ! Які реформи ??? Які інноваці ??? Який розвиток НУШ ??? Їхнє улюбдене заняття - гризти молодих учителів, учителів-чоловіків, роздавати вчителям вказівки кому та які саме бали поставити - ось, де корінці корупції . Незабаром вручення атестатів, то може варто відділами освіти ретельно перевірити правдивість внесених оцінок у цей державний документ.