Александр Мирошниченко: об опозданиях на уроки

В идеальном мире ребенок вовремя просыпается, приходит в школу без опозданий, никому не мешает

Александр Мирошниченко: об опозданиях на уроки

Автор: Александр Мирошниченко, актер, режиссер, драматург.

Чи погано запізнюватись на уроки? Безумовно. Без питань. В ідеальному варіанті.

В ідеальному світі дитина прокидається вчасно. Приходить до школи без запізнень. Нікому не заважає. Все супер!

Це в ідеалі. У придуманому світі. Де не існує молодших братів-сестер, яких батьки повинні спочатку завести до дитячого садочка.

В ідеальному світі, де до школи не потрібно їхати на маршрутках-автобусах. А якщо і потрібно їхати – то вони їздять за розкладом і без пробок.

В ідеальному світі не існує дощів і снігопадів. Там завжди гарна погода.

В ідеальному світі дитина має змогу добре відіспатись – бо їй не задають безліч домашніх завдань і там ніколи не роблять уроки до першої години ночі.

В ідеальному світі дитина ніколи не довчає зранку вірш, не дороблює задачу.

В ідеальному світі у батьків не буває справ і робіт зранку і вони можуть без проблем відвести дитину вчасно до школи.

Такий-от ідеальний світ. У якому живуть (судячи з усього) вчителі. Але не діти. І не батьки.

Чи погано запізнюватись? Безумовно. Чи це трагічно? Звичайно, трагічно. Бо саме запізнення є основною причиною всіх проблем школи.

Якщо б діти не запізнювались – рівень освіти виріс би до колосального рівня. А так – не виходить. Так доводиться залишатись на колишньому рівні. І виховувати дітей. Пояснювати, що приходити вчасно потрібно завжди.

Не прийшов вчасно? Винуватий. Навіть якщо не винуватий. Маршрутка в пробку потрапила? Так потрібно о шостій ранку з дому виходити! Батьки забарились з молодшим братом-сестрою? А кого це цікавить? Це ТВОЯ провина! Бо це твої батьки і тобою вибрана маршрутка!

І взагалі! Винуватий ти! Бо учень! А кого звинувачувати? Кого вчити? Отож…

Оригинал

Освіта.ua
20.03.2019

Популярные блоги
Г. Громко: убранный школьный подвал – это еще не укрытие Нельзя перекладывать ответственность за обустройство укрытий на руководителей школ
Е. Козолуп: образование скоро умрет с таким руководством Высокопоставленные должностные лица достаточно хайпонули на комментариях о начале обучения в очном формате
И. Ликарчук: будем трезвонить звонком под вой сирен? Утраченные или не полученные знания можно восстановить или получить позже, а потерянную жизнь – никогда
В. Онацкий: возобновлять ли очное обучение в сентябре? Возобновление очного обучения – это реальная угроза безопасности участников образовательного процесса
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Інна
А якби вчитель запізнився до ваших дітей на урок хвилин на десять, наскільки б швидко ви поскаржились би в депертамент? Як би роздули цю "проблему"...
Галина
Для Інна: Це точно. Вчитель же теж не живе в придуманому світі. Йому треба зранку приготувати сніданок, нагодувати родину, зібрати дітей в садочок або школу, чоловіка і себе на роботу. Якщо діти малі, провести їх в садочок або школу. І при цьому бути в школі раніше учнів. І недай бог спізнитись. Мої батьки були викладачами (мама в школі, тато у виші). Ніхто мене не проводив навіть до садочка. Ми виходили з дому разом і батьки йшли на транспорт, а я йшла через двір в садочок. Приходила раніше виховательки, сиділа на лавці в групі і чекала, коли вона прийде.
Комментировать
tatianashults
А щодо виконання уроків до другої ночі: потрібно вчасно все робити, не сидіти з ввімненим компом, музикою в навушниках та перепискою і постами в інтернеті. Ось тоді і час на виконання д/з зменшиться у рази!
tatianashults
Дійсно, прочитала цю статтю і стало моторошно: як вчителю працювати в умовах, коли учневі та батькам дозволено все: запізнення, невиконання д/з, невиконання правил поведінки школяра, неперевірений щоденник батьками протягом декількох місяців, дозвіл учням робити і говорити що завгодно! А вчитель повинен усміхатись, втертись від плювків та йти вчити тих, хто його й за людину не має! Почитайте матеріали про статути навчальних закладів інших країн-ніде не дозволені такі неподобства! Навпаки, створені умови для спокійної роботи вчителя, захищені його посадові обовязки, які не залежать від дурних розпоряджень на кшалт того, що "завтра вся школа іде прибирати парк, у якому"відпочивають" місцеві алкоголіки та населення вигудює собак і скріз повно використаних шприців! А якщо дитинка пораниться під час такого прибирання-буде винен тільки вчитель, бо він завжди і за все відповідає! У на батьки і учні мають права, а вчителі їх ніколи не мали!
гость
Автор тоже из идеального мира, где существуют работодатели, которые с пониманием относятся и к дождю, и к пробкам, и к маршруткам, и к утренним заботам, и ко многому другому. Только что-то учителя с этой творческой личностью в своём "идеальном" мире не встречаются. Наверное, миры разные.
Игорь
Ну и бред. Зачем такое вообще печатать давайте из школы сделаем проходной двор. Когда хочу, тогда и прихожу. А учителя тоже могут не приходить вовремя на работу.