В. Онацкий: сертификация как шанс новых возможностей

База электронных портфолио учителей начальных классов - шанс заявить о себе на всю страну

В. Онацкий: сертификация как шанс новых возможностей

Автор: Владимир Онацкий, заместитель директора по учебно-воспитательной работе.

Немає сенсу ще й ще раз повторювати про жалюгідне становище вчителів у нашій країні, про те, посадовий оклад учителя-початківця у 2018 році був на межі прожиткового мінімуму, а через декілька днів опуститься за цю межу. Усі ми про це знаємо і це розуміємо, про це говорили і писали на різних форумах. Мова про інше.

27 грудня Кабінет Міністрів України затвердив Положення про сертифікацію педагогічних працівників. І хоча воно ще не оприлюднено в офіційних джерелах, з коментарів міністра освіти і науки України зрозуміло, що Положення практично не зазнало змін у порівнянні з тим варіантом, який було винесено для громадського обговорення. Не страшно. Громадськість намагалась донести свої думки до міністерства, їх не почули, а може, й почули, але не врахували. Але й не про це мова. Ми ж знаємо, у яких реаліях ми живемо та працюємо. І це обговорення проекту Положення – ще одне тому підтвердження.

Хочеться сказати про інше - про нові можливості для талановитих педагогів. Ні, не про 20 відсотків до посадового окладу, і не про те, що буде шанс підвищити категорію. Вони не вартують тих зусиль, які затратить вчитель, щоб пройти сертифікацію.

Мова про те, що створюється база електронних портфоліо вчителів початкових класів–учасників сертифікації. А це – величезний шанс заявити про себе на всю країну.

Освітні заклади у нашій країні дуже різні. Є школи, які ледве зводять кінці з кінцями, і де вчитель купує і крейду, і дидактичні посібники, а часом бере з собою бутерброд, щоб дати голодній дитині. Я знаю таку школу, працював в ній, пам’ятаю тих колег. Є школи, у яких батьки збирають якісь кошти і роблять невеличкі доплати вчителям. Не працював у таких, але знаю про їх існування. І є школи, як правило приватні, які організовані за останніми вимогами, де у класах навчається по 10-15 учнів, і в яких зарплатня вчителя може сягати і 40 000 гривень на місяць. Таких шкіл стає в країні все більше і більше, адже розшарування суспільства не припиняється.

Сертифікація вчителя – це шанс зайняти своє місце саме в одній з таких команд. Там велика конкуренція. Беруть кращих з кращих. І попит на вчителів є. Це шанс вибратись із злиднів, не працювати по 53 години на тиждень, коли тягнеш клас і ГПД одночасно. Це можливість із родиною переїхати на нове місце і мати змогу винаймати житло та ще й жити гідно. Це – шанс, який дає держава.

Тож, молоді й талановиті, ви можете завдяки міністерству освіти і науки змінити своє життя. Ви можете довести, що ви – кращі. Удача супроводжує сміливих. Хай вам пощастить.

Оригинал

Освіта.ua
28.12.2018

Популярные блоги
А. Заможская: я боюсь уроков трудового обучения Есть страны, где дети на трудовое обучение записываются в очередь, потому что там учат тому, что им интересно
Александр Мирошниченко: раздумия с табелем в руках Роль школы стала совсем непонятной в этом мировоззренческом хаосе дистанционного обучения
И. Ликарчук: эпидемия «выпускных» в детском саду Их породили экзальтированные мамаши при поддержке безответственных работников детсадов
Ю. Полонская: как нивелировать «плюсы» школьной автономии Почему статью о 175 днях учебного года начали выполнять только в этом году, да и то далеко не все регионы?
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев