О. Калинич: о восстановлении «учительских батарей»

Обучение будет эффективным только тогда, когда учитель спокоен, потому что хорошо и вовремя отдыхает

О. Калинич: о восстановлении «учительских батарей»

Автор: Олеся Калинич, учитель, Хустская гимназия-интернат.

Добробут, або про відновлення «учительських батарей»

...Тімоті Д. Вокер, американський учитель, якому довелося працювати в гельсінській школі, своїй книзі «Як навчають у Фінляндії» дає «гучний» підзаголовок – «Найкраща шкільна освіта».

Розгортаю першу сторінку з думкою: «Зараз буде список проблем і рекомендації, як їх усунути».

Начитавшись різних авторів про різні школи, скептично оцінюю поради на кшталт обговорення твору в класі з цитуванням усіх важливих моментів (ви, наприклад, пробували за два уроки в 11 класі вивчити біографію Валер'яна Підмогильного й прочитати вголос роман «Місто»?).

Перший розділ - «Добробут». Так, ви не помилилися. Не новітні технології, не методики, а саме добробут.

Та зараз не говоритиму про те, як впливає добробут на дітей у сім'ї. Вражає інше: уявіть собі, у Фінляндії прийнято вважати, що навчання буде ефективним тільки тоді, коли вчитель спокійний, бо добре та вчасно відпочиває.

А ефективність учителя залежить не від результатів тестування учнів, кількості написаних конспектів чи перевірених зошитів, а від того - (!) - як добре вчитель себе почуває.

І, що не менш вражає, на перервах учитель повинен іти в кімнату відпочинку, а не проводити час із учнями.

І після роботи вчитель так само мусить іти додому, бо інакше директор школи зробить йому зауваження, адже більше за норму працювати шкідливо.

Також учитель мусить обідати, бо так він теж відпочиває, і це впливає на його настрій.

«Як тільки ми усвідомимо цінність регулярного відновлення наших учительських батарей, гадаю, тоді побачимо, наскільки це важливо і для наших учнів», - пише Тімоті Вокер.

...Розділ називається «Добробут», бо з добробуту (йдеться не про матеріальне, хоча й про це теж) вчителя починається й добробут дітей. Це розуміє й керівництво школи, й громадськість. Така собі освітня філософія.

Згортаю сторінки книжки й заходжу у фейсбук... Читаю коментарі про школу й учителів... Далеко нам до Фінляндії. Причому не в кілометрах.

Оригинал

Освіта.ua
19.11.2018

Популярные блоги
В. Громовой: рубеж необратимости уже пройден Отрицательный отбор в образовании продолжается, ведь уходят лучшие, а «скамейка запасных» почти пуста
Е. Стадный: идея увеличения веса аттестата ошибочна Чем больше будут учитывать аттестат, тем меньше будет шансов у детей с хорошими знаниями из строгих школ
Д. Бабурин: образование за ширмой рейтинговой шкалы За ширмой рейтинговой шкалы 100-200, которую нам каждый год представляет УЦОКО, скрывается реальное состояние образования в Украине
В. Громовой: как спасти образование от развала Как вызвать бешеную ненависть, но спасти школьное образование от окончательного развала
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Освіта.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!