Н. Слободянюк: о справках в образовательных учреждениях

Когда наступит автономия и учителя будут заниматься образованием, а не сбором различных справок?

Н. Слободянюк: о справках в образовательных учреждениях

Автор: Наталья Слободянюк, ОО Демократический Альянс Женщин.

У Житомирі відбувається підписання договорів між містом та ОТГ, прилеглими до Житомира, щодо компенсації місту коштів за навчання дітей, які проживають в громадах, а навчаються в місті.

У влади міста з'явилась потреба порахувати кількість вихованців та учнів, зареєстрованих в місті Житомирі.

Виконати завдання вирішили наступним звичним способом: зобов'язати батьків вихованців та учнів принести до закладів освіти довідки про реєстрацію місця проживання дитини. Це призвело до виникнення великих черг в Управлінні ведення реєстру територіальної громади Житомирської міської ради, а разом з цим і до широкої дискусії серед громадськості щодо законності вимоги надати довідку до закладу освіти.

Дійсно, збір довідок про реєстрацію місця проживання дитини у закладах освіти є ініціативою місцевої влади, яка суперечить ст. 18 закону Про загальну середню освіту, п. 1 розділу ІІ Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого Наказом МОН від 16.04.2018 р. № 367, та Порядку ведення обліку дітей дошкільного, шкільного віку та учнів, затвердженого постановою КМУ від 13.09.2017 р. № 684.

Батьків обурила вимога з боку влади надати до закладів інформацію, яка є такою, що надається тільки за бажанням.

Але я хочу звернути вашу увагу на ще один важливий аспект: хто безпосередньо займається збором довідок? Так, педагоги. Під час освітнього процесу.

Ми тепер багато говоримо про автономію закладів освіти (ст. 23 закону Про освіту). Більше того, в Порядку ведення обліку дітей прямим текстом написано, що «залучення працівників закладів освіти до організації та ведення обліку дітей дошкільного та шкільного віку забороняється».

Але кожен раз, коли треба провести якусь роботу «з населенням», влада розглядає заклади освіти, педагогів як тих, хто завжди на підхваті та безоплатно виконає команди згори.

P.S. ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА до закладу освіти (зразок), яку батьки можуть відправити електронною поштою закладу (і паперову копію класному керівнику) для пояснення причин неподання довідки про реєстрацію місця проживання дитини:

Оскільки законом «Про загальну середню освіту» (п. п. 1-3 ст. 18) та Порядком зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженим Наказом МОН від 16.04.2018 р. № 367, (п. 1 розділу ІІ) передача документу, що підтверджує місце проживання дитини, передбачена у разі наявності та за бажанням одного з батьків, а відповідно до Порядку ведення обліку дітей дошкільного, шкільного віку та учнів, затвердженого постановою КМУ від 13.09.2017 р. № 684, (п. 7) залучення працівників закладів освіти до організації та ведення обліку дітей дошкільного та шкільного віку забороняється, наша сім’я не буде передавати до школи довідку про реєстрацію місця проживання дитини ____________ , учня(ениці) _____ класу.

Пропоную також звільнити шановних педагогів від обов’язку збирати такі довідки з учнів.

Освіта.ua
06.11.2018

Популярные блоги
И. Ликарчук: педагогам школ не должны урезать зарплату Почему сокращение бюджетных расходов в образовании нужно проводить за счет тех, кто проводит уроки?
Тамара Гориха Зерня: мы потеряем много абитуриентов Государство должно максимально упростить условия вступления и расширить госзаказ.
А. Истер: упрощенное ЗНО нуждается в коррекции Предложение «выпускники будут сдавать мультипредметный онлайн-тест» требует коррекции
И. Ликарчук: система ЗНО стала на путь стагнации Спасти систему ЗНО от краха или исчезновения смогут только новые команды и технологии
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев