Валентина Волчан: о том, почему #вчителі_важливі

Для нашего будущего необходимы и важны учителя, которые могут увидеть в ребенке человека, равного себе

Валентина Волчан: о том, почему #вчителі_важливі

Автор: Валентина Волчан, детский психолог.

Вчителі важливі?

Єдина можлива відповідь на це - так.

Ти розумієш це досить швидко. Коли твій першокласник каже, що не хоче більше ходити до школи, бо вчителька нагримала за те, що під парту заліз на уроці, а туди просто ручка закотилась, треба ж підняти. Ти починаєш розуміти, що вчитель не повинен кричати на дітей та не має робити передчасних висновків.

Або твоя другокласниця зі сльозами на очах розповідає, як її вчителька мовчки стояла поруч, поки на неї (другокласницю) сварилась вчителька іншого класу за те, що не хоче, не може (ви б таке теж не могли) їсти в шкільній їдальні. І ти розумієш, як важливо, щоб вчитель був на боці твоєї дитини, адже ти їй довірила цю дитину. Як важливо, щоб вчитель знав і розумів хоча б основні принципи психології. Я вже мовчу про права дитини та закони країни.

Ти досить чітко усвідомлюєш, наскільки важливі вчителі, коли за рік міняються чотири вчительки англійської мови, і діти мають шалені успіхи - можуть порахувати до десяти та розібралися, хто з них boy, а хто girl.

Вчителі, які розуміють, як потрібно розмовляти з підлітками, які знають, що діти не злі, не ліниві, не дурні, а просто діти, яким потрібна повага до себе, які цінують чесність, яким дуже не вистачає уваги і які, насправді, дуже люблять дізнаватись щось нове, головне, щоб було цікаво, такі вчителі, вчителі, які все це розуміють, дуже важливі. Такі вчителі просто необхідні.

Важливі вчителі, що розуміють наскільки подорослішали десятикласники, що то вже серйозні хлопці та дівчата, які думають про своє майбутнє, яким можна довіряти, яким просто потрібно дати шанс.

Для наших дітей, для нашого майбутнього, для нашої країни необхідні й важливі вчителі, які можуть побачити в дитині людину рівну собі, можуть поважати її, дбати про її безпеку та навчати тому, на чому самі добре розуміються й можуть показати красу свого предмету: чи то алгебра, фізика, чи література, історія.

Я хочу сказати людям, які не змогли стати справжніми вчителями: вам треба усвідомити нарешті, що вам краще піти зі школи. Бо щастя та користі з вашого вчителювання ні вам, ні дітям немає. Гроші можна і в інших місцях заробити, не роблячи при цьому шкоди дітям.

А своїм колегам, справжнім вчителям, я хочу побажати здоров'я та наснаги продовжувати цю важливу справу. А ще хочу побажати посмішок. Ваших посмішок до учнів і їх посмішок до вас, коли випадково зустрічають вас в коридорі чи на вулиці і страшенно раді вас бачити. Це приємно!

Оригинал

Освіта.ua
05.11.2018

Популярные блоги
И. Ликарчук: педагогам школ не должны урезать зарплату Почему сокращение бюджетных расходов в образовании нужно проводить за счет тех, кто проводит уроки?
Тамара Гориха Зерня: мы потеряем много абитуриентов Государство должно максимально упростить условия вступления и расширить госзаказ.
А. Истер: упрощенное ЗНО нуждается в коррекции Предложение «выпускники будут сдавать мультипредметный онлайн-тест» требует коррекции
И. Ликарчук: система ЗНО стала на путь стагнации Спасти систему ЗНО от краха или исчезновения смогут только новые команды и технологии
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Viki
А автор, конечно же, себя считает очень нужным, важным и необходимым учителем?