О. Охредько: вступительная кампания 2019 года начата

Вступительная кампания 2019 года для выпускников и выпускниц из Крыма началась

О. Охредько: вступительная кампания 2019 года начата

Автор: Олег Охредько, эксперт, аналитик Центра гражданского образования «Альменда».

Не встигли підвести підсумки вступної кампанії 2018 року, як розпочалася наступна вступна кампанія 2019 року.

Міністерство освіти і науки України затвердило Умови прийому на навчання до закладів вищої освіти України в 2019 році (Наказ МОН №1096 від 11 жовтня 2018 року) і практично розпочало вступну кампанію для кримчан, адже були прийняті основні «правила гри» та певні дати. Хоча остаточну крапку нормативному забезпечені поставить ще один наказ МОН, яким будуть внесені зміни до Наказу МОН №560 від 24.05.2016 «Про затвердження Порядку прийому для здобуття вищої та професійно-технічної освіти осіб, які проживають на тимчасово окупованій території України».

Порівняльний аналіз з минулорічними Умовами вступу не виявив значних змін. Основні зміни торкнулися деяких термінів, нумерації та певних дат.

Основними пунктами, які стосуються абітурієнтів та абітурієнток з тимчасово окупованого Криму, стали питання вступу за спрощеною системою або за так званою Квотою-2.

У п.6 Розділу І «Загальні положення» визначається, що мається на увазі під терміном «Квота-2»:

  1. У цих Умовах терміни вживаються у таких значеннях:

квота-2 - визначена частина максимального обсягу бюджетних місць (для відкритих конкурсних пропозицій) або загального обсягу бюджетних місць (для фіксованих (закритих) конкурсних пропозицій) в уповноважених закладах вищої освіти, яка може бути використана для прийому вступників на основі повної загальної середньої освіти, що дають право на вступ на основі вступних іспитів відповідно до Порядку прийому для здобуття вищої та професійно-технічної освіти осіб, які проживають на тимчасово окупованій території України, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 24 травня 2016 року №560, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 31 травня 2016 року за № 795/28925 (далі - наказ № 560);

У п.5 Розділу ІІ «Прийом на навчання для здобуття вищої освіти» визначається, на кого поширюється Квота-2:

5. Особливості прийому до закладів вищої освіти осіб, які проживають на тимчасово окупованій території або переселилися з неї після 01 січня 2019 року, визначається наказом №560.

Основні дати вступної кампанії визначені в Розділі V. «Строки прийому заяв та документів, конкурсного відбору та зарахування на навчання»:

  • прийом заяв та документів, визначених розділом VІ цих Умов, розпочинається 10 липня, …закінчується о 18.00 годині 16 липня для осіб, які вступають на основі співбесіди, вступних іспитів або творчих конкурсів;
  • вступні іспити проводяться з 17 до 22 липня включно;
  • співбесіди з 17 до 19 липня включно.

Оприлюднення списків осіб, рекомендованих до зарахування … за квотою-2 з повідомленням про отримання чи неотримання ними права здобувати вищу освіту за кошти державного … бюджету здійснюється не пізніше 12.00 години 20 липня. Вступники, які отримали рекомендації, мають виконати вимоги для зарахування на місця державного замовлення до 10.00 години 22 липня … Зарахування цієї категорії вступників за державним замовленням відбувається не пізніше 15.00 години 22 липня.

У Розділі VІ. «Порядок прийому заяв та документів для участі у конкурсному відборі до закладів вищої освіти» визначається, як потрібно подавати та які документи:

1.Вступники на основі повної загальної середньої освіти подають заяви:

тільки у паперовій формі:

для реалізації права на вступ за … квотою-2 відповідно до цих Умов;

5. Заява в паперовій формі подається вступником особисто до приймальної комісії закладу вищої освіти.

7. Вступники, які проживають на тимчасово окупованій території України або переселилися з неї після 01 січня 2019 року, … подають документи з урахуванням особливостей, передбачених наказом № 560.

Підсумовуючи, потрібно зазначити, що це не вся інформація щодо вступу до українських вищих навчальних закладів осіб з тимчасово окупованого Криму, проте основні напрямки враховані.

Інформація підготовлена в рамках проекту «Освіта для Криму», який реалізується ЦГП «Альменда» за підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.

Освіта.ua
24.10.2018

Популярные блоги
О. Меркулова: почему министр не отстаивает диссертацию? Нет никакой логики в том, что человек готов легко отказаться от кандидатской степени
Г. Сищук: начинать реформы нужно не с учебников Начинать следует с пересмотра самой сущности: функции учителя, аспектов, ухудшающих эффективность его работы
Тамара Гориха Зерня: нужно признать положение дел Нужно признать, что онлайн обучение – это профанация, а три года онлайн – это три потерянных для школы года
И. Ликарчук: кому и для чего нужны измерения? Каждый учитель без дорогого общенационального измерения знает, какие пробелы в знаниях имеют ученики
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев