И. Примаченко: учителя меняют не оценки, а судьбы

Учителя меняют к лучшему не оценки, а судьбы учеников, а через них и судьбы тысяч других людей вокруг

И. Примаченко: учителя меняют не оценки, а судьбы

Автор: Иван Примаченко, основатель платформы Prometheus.

Вчителі змінюють на краще не оцінки, а долі учнів, а через них і долі тисяч інших людей навколо. Кожного року, коли ми святкуємо День вчителя, я згадую свою особисту історію про те, як одна вчителька змінила курс мого життя.

У школі я обожнював історію і в 10 класі вирішив взяти участь в історичній шкільній олімпіаді. Я ретельно готувався і все йшло добре, аж поки на обласному етапі олімпіади я з тріском не програв, посівши 10 чи 11 місце. Сказати, що це було для мене тодішнього драмою - не сказати нічого. Щоб взяти «реванш» над самим собою, я почав займатися з Тетяною Михайлівною Філіпенко — кращим вчителем історії Донецької області.

Тетяна Михайлівна неймовірний вчитель, живе у невеличкому промисловому містечку Курахово — кожного року її учні з місцевої школи займали кілька призових місць на всеукраїнських олімпіадах з історії та права. З мого рідного Донецька до Курахово шлях не близький. Але завдяки підготовці в Тетяни Михайлівни наступного року я виборов третє місце на Всеукраїнському етапі шкільної олімпіади з історії, завдяки чому вступив до Київського національного університету Тараса Шевченка без іспитів. Зробити це без призового місця на олімпіаді в часи, коли ЗНО існувало лише в планах, було б, м'яко кажучи, проблематично.

Що більш важливо — я навчився вчитися самостійно, досягати амбітних цілей і отримав заряд впевненості в собі на багато років вперед. Переконаний, що Prometheus, Стенфордський університет і всі інші мої успіхи були б неможливі без того року навчання в Тетяни Михайлівни. Тепер завдяки вчителю, яка багато років тому кинула виклик освітній безнадії у невеличкому містечку Донецької області, я можу допомогти отримати доступ до найкращої освіти скоро вже мільйону людей по всій країні.

Це не поодинока історія. Майже в кожного з нас було щось подібне. Фантастичних вчителів в Україні немало. Але про них майже не говорять. Варто це виправляти. Зі світом, друзі, ви будуєте фундамент того майбутнього, яке ми маємо шанс вибороти!

Оригинал

Освіта.ua
09.10.2018

Популярные блоги
О. Меркулова: почему министр не отстаивает диссертацию? Нет никакой логики в том, что человек готов легко отказаться от кандидатской степени
Г. Сищук: начинать реформы нужно не с учебников Начинать следует с пересмотра самой сущности: функции учителя, аспектов, ухудшающих эффективность его работы
Тамара Гориха Зерня: нужно признать положение дел Нужно признать, что онлайн обучение – это профанация, а три года онлайн – это три потерянных для школы года
И. Ликарчук: кому и для чего нужны измерения? Каждый учитель без дорогого общенационального измерения знает, какие пробелы в знаниях имеют ученики
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
елена
Пане Іване ! Приємно читати ваш спогад. Дійсно, в нашій країні багато самовідданих учителів, які прагнуть навчити учнів. Однак, Ви правильно зазначили про це мало пишуть, а більшість поплюжуть учителя. Окремі випадки, які трапляються в школах, причому з різних причин, гремлять по країні. Діти часто використовують ( для своєї користі) різні промови учителів, їх фрази, дії ( нівякому разі не виправдовую окремі випадки) перед своїми батьками(які, в більшості самі не справляються з своїми батьківськими обов’язками виховання свого "чада). Але бачучи учителів-трудяг, стає прикро, що праця педагогів для багатьох недалеких людей, перекреслена всіма негараздами. Дякую за позитивний виклик.