И. Примаченко: безнаказанность деморализует

Похоже, что в украинском образовании ты можешь сделать что угодно - и ничего тебе за это не будет

И. Примаченко: безнаказанность деморализует

Автор: Иван Примаченко, основатель платформы Prometheus.

Пам'ятаєте ректора педагогічного університету Драгоманова Віктора Андрущенка, у якого студентів вигнали на молебень замість пар? У вересні через це стався гучний скандал через очевидне порушення закону. А в травні, як виявилося, президент нагородив його державною премією за роботу ... «Цивілізаційний вибір України і соціальний прогрес»! Так, після скандалу з порушенням закону. Премія, до речі, в розмірі 270 000 гривень колективу переможців.

І знаєте, я хотів зіронізувати, але вже якось зовсім не смішно. Бо над хворобою своєї держави не сміються. А це хвороба, назва якої - тотальна безкарність. Бо так виглядає, що в українській освіті ти можеш зробити що завгодно - і нічого тобі за це не буде. Ба навіть премію отримаєш - а чого ні? Репутація ж тут нічого не варта.

Якщо одному ректору можна демонстративно порушити закон і отримати престижну премію, то чому іншим не можна? Якщо декану того ж педагогічного університету, що готує вчителів, можна спокійно поширювати в ЗМІ псевдонауку, істеричну гомофобію і не вміти правильно писати «в Україні», то про які реформи освіти йде мова? Якщо директор спортивної школи може «здати учнів в оренду» для політичної агітації і залишитися на своїй посаді - який це подає приклад іншим? Якщо Лептонного бога захищають вищі керманичі країни, а псевдонауковці настільки знахабніли, що вже судяться зі своїми викривачами, вимагаючи грошей, то про зміни в якому напрямку йде мова?

Безкарність деморалізує, знижує планку якості, принижує порядних і талановитих освітян. Як видовище розбитих шибок підштовхує до подальшого хуліганства, так і демонстративна безкарність одних підштовхує до повторення їх гріхів іншими. Нарешті, безкарність вбиває віру в позитивні зміни і щирість намірів ці зміни серйозно проводити.

На шляху компромісів зі старою системою зайшли занадто далеко - навіть за українськими стандартами. Прийшов час відкласти компроміси. І згадати про фундаментальні освітні принципи.

Оригинал

Освіта.ua
06.07.2018

Популярные блоги
И. Ликарчук: педагогам школ не должны урезать зарплату Почему сокращение бюджетных расходов в образовании нужно проводить за счет тех, кто проводит уроки?
Тамара Гориха Зерня: мы потеряем много абитуриентов Государство должно максимально упростить условия вступления и расширить госзаказ.
А. Истер: упрощенное ЗНО нуждается в коррекции Предложение «выпускники будут сдавать мультипредметный онлайн-тест» требует коррекции
И. Ликарчук: система ЗНО стала на путь стагнации Спасти систему ЗНО от краха или исчезновения смогут только новые команды и технологии
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Владимир Белый
Респект, пане Іване! Мало хто буде прагнути працювати якісно в умовах, що запанувала.
Олександр
Інтелігенція - люди освічені, культурні, гуманні, толерантні, - тараторять ліберальні і демократичні слиньки, уявляючи себе над всякою "партійністю". Помиляєтеся, вельмишановні. Ця точка зору не загальнолюдська, а загальнохолопська. Раб, що усвідомлює своє рабське становище і бореться проти нього, є революціонер. Раб, який не усвідомлює свого рабства і животіє в мовчазній, несвідомій і безсловесній мари рабського життя, є просто раб. Раб, у якого слинки течуть, коли він самовдоволено описує красу рабського життя і захоплюється добрим і хорошим паном, є холоп, хам. Ось ви саме такі хами, панове вчителя. Ваші слова про свободу і демократію - удаваний лоск, завчені фрази, модна балаканина або лицемірство. Це размальована вивіска. А самі по собі ви - труни протрухші. Душа у вас наскрізь хамська, а вся ваша освіченість, культурність є тільки різновидом кваліфікованої проституції. Бо ви продаєте свої душі і продаєте не тільки з потреби, а й з холопськой "любові до хорошого пана, чергового режиму": Кравчука, Кучми, Ющенка, Януковича, Порошенка! Холопи, хто наступний ваш ідол поклоніння?