Т. Ефимова: об образовании в Норвегии «из первых уст»

Наше образование тоже приобретает европейские стандарты и движется в общемировом направлении

Т. Ефимова: об образовании в Норвегии «из первых уст»

Автор: Татьяна Ефимова, исполнительный директор в EduPay.

Цими днями зустрічались з норвезькими друзями, які мають двох діток шкільного та дошкільного віку. Дуже цікаво було дізнатись про освіту у Норвегії «з перших вуст». Тому може й «пригрузила» я їх своїми запитаннями, але почула відповіді на все, що може цікавити наших українських батьків. Тому ділюся почутим.

Отже, про те, що зараз дуже нервує багатьох батьків першачків: у Норвегії школи, як регламентують тепер і наші нововведення, закріплені за районом найближчого проживання. Навчальні заклади інколи розташовані не дуже близько, але дітей забирає шкільний автобус. Дитина може відвідувати й іншу школу, обрану батьками – тільки у цьому випадку батьки самі привозять дитину до школи.

Навчання у садочках та школах – повністю безкоштовне! Навіть гуртки при школах та садочках теж безкоштовні. Але є й додаткові навчальні курси – гуртки у окремих об’єднаннях по типу наших будинків творчості, де навчання платне. Також є і приватні платні школи.

У школах існує благодійна діяльність, що має на меті збір коштів під окремі проекти, поїздки чи облаштування школи. Але вона зовсім не полягає у зборі коштів від батьків. Діти у цих випадках самі заробляють – власноруч готують та запрошують на благочинні обіди батьків та сусідів, які купляють солодощі. Влаштовують концерти чи спектаклі та продають квитки на них всім охочим. Створюють благочинні базари – приносять з дому речі та іграшки, що родина не використовує, і продають це на загальній «барахольці». Часто буває, що приносять дві торбини, а повертаються з чотирма. Все це весело та креативно. Зібрані гроші направляють на додаткові потреби школи, дітей чи на благочинність. Так діти зі школи, де навчається донька друзів, майже рік на різних заходах збирали кошти для закупівлі автобусу для дому пристарілих, щоб літні люди могли будь-коли комфортно подорожувати.

Освітні програми у школах побудовані за методиками Smart-education. Діти дуже мотивовані навчатись. Їм подобається у школах та садочках. Такого, щоб дитина не хотіла до навчального закладу, просто немає. Вчителі кретивні та творчі. Навіть не чули, щоб десь по навчальних закладах були скарги, що якийсь вчитель «не на своєму місці».

У всіх школах інтегроване навчання для інклюзивних дітей. Як і в наших нововведеннях, разом з іншими в класах навчаються діти з особливими потребами. Вони мають своїх окремих вчителів, які особисто допомагають їм у навчанні. На думку наших друзів, дуже важливо, що всі діти в класі дуже дружньо ставляться до таких дітей – підтримують, спілкуються, роблять компліменти. У результаті така дитина виростає повноцінним учасником суспільства і не почуває себе зайвим, а інші діти навчаються толерантності, терпінню і чуйності.

Загалом було приємно у розмові зауважити, що наша освіта теж поступово набуває європейських стандартів і рухається у загальносвітовому напрямку. Звичайно, що цей рух має безліч питань, що не все так гладко, як бажається, але класно, що я теж мала про що розповісти нашим друзям. Сподіваюсь, що через декілька років ми будемо мати такі досягнення в реформуванні освіти, що приємно здивуємо закордонних друзів.

Оригинал

Освіта.ua
25.05.2018

Популярные блоги
В. Онацкий: возобновлять ли очное обучение в сентябре? Возобновление очного обучения – это реальная угроза безопасности участников образовательного процесса
И. Ликарчук: педагогам школ не должны урезать зарплату Почему сокращение бюджетных расходов в образовании нужно проводить за счет тех, кто проводит уроки?
Тамара Гориха Зерня: мы потеряем много абитуриентов Государство должно максимально упростить условия вступления и расширить госзаказ.
А. Истер: упрощенное ЗНО нуждается в коррекции Предложение «выпускники будут сдавать мультипредметный онлайн-тест» требует коррекции
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Олеся Корзунова
Современные лагеря в Украине не стоят на месте, посмотрите как граматно организовано обучение детей здесь startimecamp.com/