С. Вовк: щедрый аукцион для налогоплательщиков

Злоупотребление и хакинг для получения выгоды - это универсальная форма аттестации научных кадров

С. Вовк: щедрый аукцион для налогоплательщиков

Автор: Светлана Благодетелева-Вовк, преподаватель.

Якщо ви думаєте, що свято Нового року закінчилося, то ви помиляєтеся. У цьому вчора на засіданні Атестаційній колегії МОН я особисто впевнилася. У ролі дідів морозів і санта клаусів, які дарують пожиттєву ренту спраглим і охочім, зокрема і шахраям, виступили члени колегії, а вів казкове дійство пан Згуровський.

Окрім того, що загальним голосуванням вони затвердили списки з 698 кандидатів наук та 115 докторів наук, до робіт яких не було зауважень, також були затверджені ступені особам, яких ми викрили на академічному плагіаті:

  • Качмар і Неживій - докторські з філософських наук;
  • Білецькій і Погасій - кандидатські з філософських наук;
  • Григор'євій - юридичних наук.

Нагадаю, що на минулій АК не були затверджені ступені 4 представникам філософських наук. Тепер представники експертної ради з філософії (22 особи) оговталися від несподіванки і встали грудьми на захист корпоративних інтересів. Наведу приклад аргументації на користь прийняття рішення: «Фрагменти тексту, які на думку заявника, є запозиченнями без посилання на джерело, насправді такими не є, оскільки ці фрагменти тексту є констатацією прописних загальновживаних істин, які в різних формулюваннях наявні в сотнях текстів філософського спрямування та які не впливають на зміст і новизну даного дисертаційного дослідження».

Іншими словами, монівські філософи зробили міждисциплінарний прорив глобального значення - відділили текст від змісту.

Заяву по Григор'євій не було належним чином розглянуто, тобто експертна рада не розглядала нашу заяву і не бачила наших аргументів, а рішення про «відсутність» плагіату приймав пан Рашкевич особисто.

Ексцесом також став факт голосування про затвердження кандидатського ступеня Халіман, оскільки це прізвище не було вилучено із загального списку, хоча нашу заяву у МОН отримали 10 травня. Криштоф - молодець, постаралася.

Окремими актами спектаклю став розгляд справ фальсифікаторів за заявами Світлани Арбузової. І знову, колегія майже у єдиному пориві затвердила 2 рішення, аргументацією якої є позиція «давайте будемо гуманними» та 2 - спрямувати на експертизу. А перед цим «хльопці повеселилися», півгодини вирішуючи, чи затверджувати докторанта пані Світлани за заявою про плагіат від пані Комаренцевої. У кулуарах активно поширювалися чутки, що «це розборки двох дурних бабів», які давно притомили шанованих чоловіків - справжніх представників альфа-самців вищих приматів.

У мене склалося враження, що члени колегії просто отримували задоволення від марудження ситуації, бо місце жінки «самізнаєтеде», а тим більше треба їй закрити рота, щоб не ставила під сумнів їхню владу під сонцем.

Що у підсумку? Аукціон небаченої щедрості для платників податків вартує пару десятків тисяч у місяць лише по декількох викритих плагіаторах. А уявіть, якщо перевірити всі 698 кандидатських та 115 докторських? Так, десь на два порядки більша сума, тобто пара мільйонів гривень мінімум.

Як показав експеримент, АК не здатна підтримати НОРМУ, демонструючи неспроможність інститутів і безкарність тих, до кого вони мають бути застосовані. Тим більше, що колективна форма прийняття рішень розмиває відповідальність. Нині зловживання і хакінг системи задля отримання зиску - це універсальна форма атестації наукових кадрів.

І що робити?

1. Відмінити доплати.

2. Запровадити ротацію керівних кадрів та персональну відповідальність.

Наостанок нагадаю, що будь-який дар супроводжується жертвоприношенням. І коли він здійснюється не за ПРАВИЛАМИ, то у жертву приноситься кваліфікація, репутація, добробут і майбутнє.

P.S.: Плюс до «щоробити»: спецметод - викриття. Багато викриттів - хороших і різних. Прошу долучатися до спротиву. Най кожна бюджетна копійка стане у горлі і пече нестерпно кожного шахрая/йку та їх покровителів.

Оригинал

Освіта.ua
18.05.2018

Популярные блоги
Г. Громко: убранный школьный подвал – это еще не укрытие Нельзя перекладывать ответственность за обустройство укрытий на руководителей школ
Е. Козолуп: образование скоро умрет с таким руководством Высокопоставленные должностные лица достаточно хайпонули на комментариях о начале обучения в очном формате
И. Ликарчук: будем трезвонить звонком под вой сирен? Утраченные или не полученные знания можно восстановить или получить позже, а потерянную жизнь – никогда
В. Онацкий: возобновлять ли очное обучение в сентябре? Возобновление очного обучения – это реальная угроза безопасности участников образовательного процесса
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев