В. Брудновский: вузы готовят дипломы, а не педагогов

Уважаемые педагоги, кто сможет мне объяснить, откуда в школах взялись рейтинги успеваемости учеников?

В. Брудновский: вузы готовят дипломы, а не педагогов

Автор: Виталий Брудновский, учитель, блоггер.

Писав це три роки тому. За цей час прийняли новий освітянський закон, проте, дивлячись на главу адміністрації з Богуслава,переконуєшся, що «соцсорєвнованіє» в головах наших педагогів і навколо - безсмертне. Навіть якщо не буде середнього бала, а він є. Є він для тих, хто школу закінчив. Ніяк не можу зрозуміти. для чого він випускникам? А ще, чому наші виші на технічні спеціальності не вимагають сертифіката, наприклад, з фізики, а натомість усіх враз почали цікавити успіхи з історії?

Шановні освітяни, хтось зможе мені, старому дідові, який пішов у школу ще за Хрущова, а закінчив за Брежнєва, пояснити, звідки в школах взялися рейтинги успішності учнів?

Це ж ідеї яких науковців впроваджує сучасна школа. визначаючи середній бал загальної та якісної успішності (якісна успішність - це що?) кожного учня зокрема та класу в цілому?

І на підставі цих балів учитель (він - бо вважає, що він головний у цьому процесі - караючий меч, так би мовити) визначає так званий рейтинг учня (при цьому не враховуючи ніякі інші показники: психологічні особливості, стан здоров’я, інші чинники). Петрик на першому місці (ото молодець - наш відмінник, гордість, переможець), а Оксанка на останньому (ату її!). І все це гарненько, з вигадкою достойного сучасного просунутого педагога, оформлюється і вивішується в класі для «всєобщого обозрєнія».

І невтямки доморощеним Песталоцці без двох ц, що цим вони ту Оксанку чи Іванка заганяють у ще більшу депресію або роблять усе для того, щоб вони глибоко наплювали на все і на всіх, зненавидівши школу й вчителів.

Отака - от педагогіка. Рухаємося. До Європи? Ні. До совка. І не говоріть мені, що навчання в СССР було краще. Було воно таке ж, бо в принципі нічого не змінилося.

Я й досі згадую незлим тихим деяких своїх учителів. Хай Бог боронить від тієї тоталітарної педагогіки, якою вона була.

Найбільш прикро, що коли ти про це говориш деяким молодим учителям,вони просто не можуть в’їхати, про що меле цей дядько. Так поводилися з ними, так поводяться з учнями вони. Вишколу педагогічного ж бо нема.

На жаль, виші почали продукувати дипломи, а не педагогів. Багато ви бачили майбутніх педагогів на практиці в школі? На справжній, коли треба відвідувати уроки, готувати заходи, самому давати уроки, і все це під невсипущим оком наставників, які можуть ту практику й не зарахувати?

Нині, не давши повноцінної освіти, кидають майбутніх учителів на індивідуальний план, як сліпих кошенят. Випливе – добре, потоне ну й ... з ним.

А потім дивуємося, а чого воно так. Так, бо Так.

Оригинал

Освіта.ua
17.05.2018

Популярные блоги
А. Мирошниченко: родители не враги учителям Для родителей проблемы образовательной системы не самое главное дело в жизни
В. Онацкий: какие предметы исчезнут из расписания? Каждый пытается найти рецепт лечения образования, хотя к школе имел отношение, только будучи школьником
И. Ликарчук: образование выжило благодаря учителям Популизм и дилетантство в образовании разрушают педагогическое творчество и производят учителя-урокодателя
Т. Гориха Зерня: роль учителя становится определяющей Реформа, по сути, потребует полной профессиональной переподготовки всего преподавательского состава
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев