К. Семенова-Шелевицкая: университет - не концлагерь

Пока образовательные пространства с проукраинской позицией - угроза для вузов, инноваций не будет

К. Семенова-Шелевицкая: университет - не концлагерь

Автор: К. Семенова-Шелевицькая, работает в IEEE Ukraine Section Women in Engineering Affinity Group.

Минулого тижня виступала на парламентських слуханнях на тему інновацій. І так все було хороше і весело, що не вірилося. І всі університети в один голос розказували, які вони інноваційні, що капець.

А сьогодні в ДНУ Гончара закривають Кузня української інтелігенції.

Привід - під час заходу в Кузні посварилися двоє хлопців. Університет не придумав нічого краще, ніж закрити Кузню. Бо типу студенти в гуртожитку, як вдома, а тут якась сварка, а-я-яй, нехорошо. Треба Кузню закрити, щоб студентам було затишніше.

Дорогі і шановні керівники ДНУ! То нормально, що люди сваряться, коли обговорюють гостросоціальні і політичні питання, як от перейменування вулиць. Бо це важливі питання. І їх обговорювати мають в університеті. Для того університет і існує. Університет - це не концтабір для перевиховання бидлоти, це місце інтелектуальної сили. Мало би бути так.

Знаєте, я була в Кузні і в цьому гуртожитку. Це такий прикол. Щоб ви розуміли рівень дна, там немає перегородок в туалеті. Ти сидиш, ой, тобто стоїш, вдома ж у вас у туалетах теж дірки в підлозі, ага, робиш свої справи, а над тобою ще бдять люди) Оце такий дім. Інновації.

Так от, студенти цього гуртожитку створили освітній простір. Не просто простір. Він перемагав на різних конкурсах, його керівники їздили за кордон навіть про свій досвід розповідати. У них величезна бібліотека сучасної української літератури. Вони проводили освітні заходи рівня країни, а часом і світу. Останнє, що у них було - це зустріч з науковцями з УКУ. Університет їм не допомагав, все за гроші меценатів і грантів.

Адміністрація ДНУ вирішила, що це місце надзвичайно небезпечне для студентів. Мало того, що вони займаються освітою, вони ще й займаються адекватним патріотичним вихованням. Популяризують українську літературу, історію та культуру.

Я вважаю закриття Кузні української інтелігенції антиукраїнським актом, не буду драматизувати, що тут замішані сили нашого колишнього старшого брата, але може і таке бути.

Alexander Spivakovsky,я чула у Верховній раді, як Ви вболіваєте за освіту, будь ласка, зверніть увагу на цей випадок в ДНУ. Як можуть розвиватися інновації в університеті, де так ганебно знищують студентські освітні ініціативи?

Лілія Гриневич Lilia Hrynevych Олег Шаров Vladimir Bakhrushin, я розумію, що на кожен університет часу не вистачить, але Кузня - унікальний проект для державного університету. Автономія автономією, але вірю, що МОН принаймні поради ректорам давати може.

Anton Senenko, це, звісно, не дисергейт, але глянь, яка ж жесть.

Традиційно ОСС на боці не студентів. Lidiia Fesenko, глянь, будь ласка, на цю ситуацію.

Це, здавалося б, такі дрібниці. Десь навіть не у Києві, у якомусь Дніпрі, у якомусь ДНУ, якийсь студентський простір. Кому то цікаво? Тут в країні ІННОВАЦІЇ будують! Фонди створюють!

Victoria Vlasenko, які там інновації(

Але це правда-правда надзвичайно важливо. Не буде кому створювати інновації, якщо ці інновації показово знищують. Так не вийде, розгубимо по дорозі до світлого майбутнього всіх інноваторів і ентузіастів.

Не буде ніяких інновацій, допоки університети називають загрозою освітні простори з відвертою проукраїнською позицією. Це скоріше такі університети є загрозою національній безпеці.

У мене опускаються руки після такого( Я кричу в усі рупори, що з універами можна працювати, що там адекватні люди, що бобік ще не здох, а потім ось це. Не хочу вірити, що Кузню знищать, не можу, не буду, не в цьому вимірі і реальності).

Навряд про цю історію писатимуть чи шеритимуть. Бо «а шо ти хотіла», «державний ЗВО і там з ним всьо панятна», «не здивувала ващє ні разу».

Оригинал

Освіта.ua
27.03.2018

Популярные блоги
И. Ликарчук: учиться нужно только тем, кто этого хочет Полное общее среднее образование должно быть не общеобязательным, а общедоступным
Д. Ламза: никто не хочет идти в образование или школа без учителей От Кабинета Министров нет никаких действий по повышению значимости профессии учителя
С. Колебошин: 3000 спартанцев (задача о молодых учителях) 3000 молодых учителей на 15000 школ, в среднем - 1 новый учитель на 5 школ
И. Совсун: как надолго еще хватит запала учителей? Между победителями мировых олимпиад и средним базовым уровнем украинских школ гигантская пропасть
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев