В. Онацкий: как будут принимать в 1 класс в Киеве

Теперь не нужно искать «крутое» заведение, потому что во всех школах будут одинаковые условия обучения

В. Онацкий: как будут принимать в 1 класс в Киеве

Автор: Владимир Онацкий, заместитель директора по учебно-воспитательной работе.

Із великим нетерпінням та сподіваннями очікуємо всі ми на зміни, що мають відбутися в освітній царині з втіленням основних ідей нового Закону України «Про освіту». Одна з головних ідей цього закону полягає в тому, що учні початкових класів зможуть отримати якісну сучасну освіту не лише в гімназії, спеціалізованій школі чи ліцеї, а й у будь-якій звичайній школі біля дому. Тепер немає потреби шукати «крутий» заклад, бо в усіх школах будуть однакові умови навчання. Кожен вчитель, який прийде до першокласників, пройде спеціальне навчання, а кожен кабінет обладнають якісно по-новому. І це чудово, адже не буде потреби розпочинати батькам знайомство зі школою, роблячи ремонт у кабінеті чи купуючи парту для дитини.

Залишилось лише записати дитину до школи. Як і коли це зробити? У Києві усе дуже просто. Про це подбав Департамент освіти та науки, молоді та спорту, оприлюднивши свій наказ від 19.01.2018 року за №25 «Про організаційні заходи щодо прийому дітей до 1-х класів закладів загальної середньої освіти міста Києва у 2018 році». Проаналізуємо разом, що ж передбачає ДОНМС.

  • До 26 січня 2018 року в кожне Управління освіти разом із навчальними закладами мають визначитися, які навчальні заклади будуть відкривати перші класи. Чому це важливий момент, бо, наприклад, заклад має назву «Гімназія» чи «Ліцей», а такі заклади можуть і не відкривати початкові класи. Тобто рішення про відкриття перших класів – це спільне рішення самого закладу та Управління освіти району.
  • До 20 лютого 2018 року спільно навчальний заклад та Управління освіти визначають, скільки перших класів заклад буде відкривати і яку кількість учнів до них набирати, так, щоб не порушувати закон і в класі було б не більше ніж 30 учнів.
  • До 26 лютого 2018 року Управління освіти мають попередньо повідомити навчальним закладам, яка за цими навчальними закладами закріплюється територія обслуговування. Це важливо, адже було багато закладів «нового типу», за якими мікрорайон (територія обслуговування не закріплювалась).
  • До 22 березня 2018 року навчальні заклади мають отримати розпорядження РДА про те, яка територія обслуговування закріплюється за навчальним закладом.
  • До 26 березня 2018 року навчальні заклади розміщують інформацію про територію обслуговування на свої сайтах та на інформаційних стендах.
  • З 26 березня 2018 року по 22 квітня 2018 року навчальні заклади проводять роз’яснювальну роботу серед мешканців мікрорайону про порядок прийому дітей до 1-х класів. Це важливий етап, бо необхідно усіх майбутніх першокласників виявити, з’ясувати наміри їхніх батьків, попередити їх, щоб не забули вчасно подати документи.
  • З 23 квітня 2018 року по 31 травня 2018 року здійснюється прийом документів дітей та зарахування, які проживають на закріпленій території обслуговування, тобто в мікрорайоні школи.
  • З 01 червня 2018 року по 15 червня 2018 року навчальні заклади здійснюють прийом документів та зарахування дітей на вільні місця, які залишились прийому дітей з мікрорайону.
  • До 01 вересня керівник навчального закладу видає наказ про зарахування.

З датами та порядком ніби все зрозуміло. Тобто якщо ви прийшли вчора до школи, а вам кажуть, що у нас конкурс і взагалі прийом документів уже завершено, то не відповідає дійсності і заяв розпочнуть приймати лише з 23 квітня 2018 року.

А тепер питання, які у мене виникають і на які, я сподіваюсь, ми отримаємо офіційні відповіді до початку прийому документів:

1. Як навчальний заклад має визначити місце проживання дитини (за ф.3, за паспортом одного з батьків, адреса реєстрації відноситься до мікрорайону обслуговування; договору винайма житла в мікрорайоні – це мої припущення, але мають бути офіційні відповіді).

2. Навчальні заклади здійснюють прийом документів та зарахування з 23 квітня по 31 травня, але яким чином здійснюється це зарахування, якщо наказ про зарахування видається аж до 01 вересня.

3. А чи вважаються поданими документи, якщо відсутні медичні картка та довідка про щеплення (батьки не можуть їх реально подати у квітні-травні, бо дитина відвідує дошкільний навчальний заклад, і ці документи там потрібні).

4. А якщо документи дитина з мікрорайону принесли після 15 червня, то що робити закладу? Порушувати закон і брати більше учнів чи відмовляти в прийомі?

5. А після 15 червня рух майбутніх учнів здійснювати можна, тобто віддавати документи, приймати нові?

Запитань буде ще більше, адже, коли починаєш працювати за новими правилами, вони завжди виникають. Але сподіваюсь, що всі відповіді будуть знайдені вчасно і все буде на користь дітям.

Оригинал

Освіта.ua
01.02.2018

Популярные блоги
И. Редько: о ненормированной умственной работе учеников Когнитивный диссонанс на фоне любви к своей стране и желания жить, учиться и развиваться здесь
Виктор Мисан: о чем думают украинские учителя В школах – полный разгул «демократии» и «академической свободы», что сверху, что снизу 
Т. Ефимова: когда исчезнет из школ совдепия с подарками? Когда исчезнет из школ совдепия вместе с подарками, подхалимством и никому не нужными активностями?
Н. Борисенко: волшебная палочка и валериана для учителя Учителя просто выгорают, и у них не хватает жизненных сил дать детям все то, что они могли бы
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев