И. Примаченко: чем Гарвард отличается от наших вузов

Финалист Ukraine Global Scholars-2016 и студент Гарварда Георгий Солодко поделился своими впечатлениями

И. Примаченко: чем Гарвард отличается от наших вузов

Автор: Иван Примаченко, основатель платформы Prometheus.

Фіналіст Ukraine Global Scholars-2016 та студент Гарварду Георгій Солодко дав інтерв'ю The Village і Proman, в яких поділився своїми враженнями від першого року навчання в одному з найпрестижніших університетів світу і чим це відрізняється від української освіти.

Кілька цитат

Освітня система в Гарварді побудована таким чином, що на все є лише один шанс. Велика частина відповідальності за отримання знань віддана на відкуп студентам: 80% всього матеріалу відведено на самостійну підготовку і лише 20% - на відвідування лекцій і класів.

Всі курсові роботи студенти пишуть самі. За плагіат можуть відсторонити від навчання або взагалі виключити з університету. Грубо кажучи, для написання реферату на 10 сторінок потрібно вивчити 28 книг. Просте натиснення кнопок на клавіатурі «копіювати - вставити», як часто роблять українські студенти, не пройде.

З огляду на такий підхід, одним з найпопулярніших місць в нашому містечку є студентська бібліотека. Одного разу я зайшов до бібліотеки о 4 ранку (через різницю в часі між Києвом і Кембриджем спочатку було непросто вибудувати режим дня і налагодити сон) і побачив, що вільних місць немає. Це мене дуже здивувало. Але пізніше я зрозумів, що явище, коли вночі в студентській бібліотеці яблуку ніде впасти, - цілком нормальне.

Нетворкінг – це те, чому всі йдуть у Гарвард. У мене на курсі навчається Малія Обама, наприклад. У нас є сайт для випускників Гарварду, а також ще один – для пошуку стажувань і роботи, де 80% роботодавців – випускники Гарварду.

Перший тиждень навчання називається shopping week, коли є можливість відвідати десь 10 класів з 50 і визначитися, які з них подобаються, які ні. Максимум класів, які ми могли взяти у першому семестрі – чотири, у другому – п’ять.

Кожен студент обирає час, коли він ходитиме на пари, тобто сам створює собі розклад, вибирає, коли хоче вчитися. Деякі класи взагалі не вимагають, щоб студенти ходили на лекції, бо всі лекції можна дивитися онлайн.

Викладання йде в ногу з часом. Поняття і теми нам пояснюють на прикладі того, що ухвалюють у Конгресі. Наприклад, як конкретний законопроект вплине на певну економічну модель. Нам весь час дають розбирати кейси з реального життя. До того ж на всі лекції треба прийти готовим і володіти матеріалом, який буде обговорюватися. На занятті ти маєш ставити лектору найбільш заплутані запитання, а він тобі пояснюватиме їх на життєвих прикладах. Немає такого, що ми сидимо, записуємо лекцію і все.

Улітку ми стажуємося, працюємо. Пошук вакансій починається ще взимку – відбуваються виставки роботодавців, відкриваються подачі. Можна податися і на дослідження при певному університеті, і це теж оплатить виш. Тобто, якщо я подамся досліджувати економіку та фінанси в Мюнхені чи Лондоні – мені заплатять за переліт, проживання, їжу.

Більше тут - http://www.the-village.com.ua/village/knowledge/practice/267677-harvard і тут http://proman.com.ua/7039-ukrainets-postupivshij-srazu-v-10-vuzov-ssha-uchitsya-v-garvarde-na-odnom-kurse-s-docheryu-obamy/

Оригинал

Освіта.ua
26.01.2018

Популярные блоги
И. Ликарчук: кому и для чего нужны измерения? Каждый учитель без дорогого общенационального измерения знает, какие пробелы в знаниях имеют ученики
В. Онацкий: что делать с учителями-пенсионерами Если учитель достиг пенсионного возраста, то это вовсе не означает, что он не является современным
А. Истер: поиск оптимального формата НМТ-2023 Обязательным для выпускников должно быть тестирование и по истории Украины, и по математике
Александр Мирошниченко: обучение – это не пытки В Украине ребенок без таланта к математике полноценным человеком не считается
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев