Л. Гриневич: The Education World Forum - сутки вторые

Вопрос об охвате дошкольным образованием есть во многих странах, а не только у нас

Л. Гриневич: The Education World Forum - сутки вторые

Автор: Лилия Гриневич, министр образования и науки.

Лондон (The Education World Forum) – доба друга. День пройшов під гаслом «сучасні технології у сфері освіти». Із загальної тенденції вибивалася лише одна дискусія в межах форуму про раннє виховання дітей (читайте розвиток дошкільної освіти). Загалом, ішлося про важливість раннього виховання для розвитку особистості і як його забезпечити на системному рівні. До слова, питання щодо охоплення дошкільною освітою є в багатьох країнах, а не лише у нас.

Сьогодні наводили спільні мости з компанією Амазон. Розповідала про нашу реформу, а також розвиток електронних освітніх ресурсів в Україні. Зараз МОН працює над запуском національної електронної освітньої платформи, і нам би не завадила допомога.

Ця тема органічно перейшла й до списку «до обговорення» під час зустрічі з представником Світового Банку Майклом Трукано. Тут більш предметно. Було б дуже добре, аби нам вдалося залучити експертну та фінансову підтримку з боку Світового Банку для імплементації проекту електронної платформи.

У межах форуму дискутували з міністрами щодо сучасної освіти у сфері цифрових технологій. Реалії життя в тому, що попри заяви про важливість цифрової освіти, саме предмети цієї області часто викладаються гірше за інші. Тому обговорення точилося навколо того, як зробити, аби якість та зміст навчання відповідали потребам сучасного світу. Основні спікери по темі – Саймон Пейтон-Джонс, головний науковий співробітник Microsoft Research, Блаженка Дивяк (Blaženka Divjak), Міністр науки та освіти Хорватії, професор Пол Шпамен (Glasgow School of Art) – мали дуже цікаві ідеї. До речі, Майкл Трукано цю дискусію очолював.

Вдалося переговорити з польською делегацією про їхній досвід діджиталізаціїї та використання новітніх технологій в освіті. Особливу увагу приділили досвіду створення національної освітньої платформи.

Як бачите, день був цікавим та продуктивним. Якщо ще щось додасться – обов’язково допишу.

Ну і традиційно нагадую, що моя поїздка здійснюється на запрошення та за кошти приймаючої сторони.

P.S додавала фото і згадала, що була ще розмова з Мігелем Брехнером (President of Plan Ceibal Uruguay). Зараз він очолює ініціативу що розгорнула 1 млн лептопів у школах Уругваю, з метою покращення доступу до ІКТ у межах “One Laptop per Child”.

Оригинал

Освіта.ua
24.01.2018

Популярные блоги
Д. Ламза: никто не хочет идти в образование или школа без учителей От Кабинета Министров нет никаких действий по повышению значимости профессии учителя
С. Колебошин: 3000 спартанцев (задача о молодых учителях) 3000 молодых учителей на 15000 школ, в среднем - 1 новый учитель на 5 школ
И. Совсун: как надолго еще хватит запала учителей? Между победителями мировых олимпиад и средним базовым уровнем украинских школ гигантская пропасть
Т. Сердечная: зарплаты у учителей должны быть разные Есть шанс, что когда-то государство сможет оплачивать работу людей, которые работают с его будущим
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев