![]() |
Наши конкурсные комиссии еще долго будут оставаться пшиковыми потугами к продвижению демократизации |
В. Белый: о конкурсах, которые не вызывали бы скандалы
Автор: Владимир Белый, заместитель директора по УВР, физико-технический лицей г. Херсона.
Чи не щодня читаємо про скандальні випадки, про «переможців» того чи іншого конкурсу на важливу державну посаду.
А попереду конкурси на посади директорів, які «... самі будуть підбирати «собі» команду однодумців». Ото буде галасу та «роботи» для журналістів. На всю Іванівську» лунатиме.
Щоб кожен керівник будь-якого рівня не «перепризначав» апарат служби чи робочий колектив «під себе», потрібен незалежний від СУБ'ЄКТИВНОГО впливу формат конкурсів.
Он, французи, приміром, наскільки я знаю по освіті, на ВСІ вакансії у державі від вчителя/вихователя до директора та інспектора взяли за основу цифрову суму показників рівня професійності та доброчесності кандидатів (за потребою ще й кількість балів письмової роботи, що захищена від стороннього впливу) плюс бали для забезпечення передбаченого рівня соціальної протекції/захисту.
Переможцем буде той, у кого найбільше балів і, увага, керівник/заклад/громада отримують у своє розпорядження НАЙКРАЩОГО.
А наші конкурсні комісії ще довго залишатимуться пшиковими потугами до просування справжньої демократизації у суспільній діяльності, яка апріорі має виключати недоброчесність кандидатів на посади.
І так у наших умовах буде доти, доки замість голосування «руками» не буде перейдено на формат чіткої процедури підрахунку суми балів за нормативно встановленими індикаторами професійності та доброчесності кандидатів у цифрових показниках. У кого найбільше - той і переможець.
Комісія має не вибирати «кращого» на її суб'єктивний погляд, а перевірити правдивість індикаторних показників та забезпечити за потреби незалежне і неупереджене тестування здібностей та рівня підготовленості.
Освіта.ua
18.01.2018