Сергей Горбачев: когда мессии маршируют

Проблем в образовании - огромное количество, и понимание этих проблем уже воплощено в ряд важных решений

Сергей Горбачев: когда мессии маршируют

Автор: Сергей Горбачев, директор Специализированной школы им. Ивана Багряного №148 г. Киева.

Чим примітні дискусії про освіту - так це стрункими колонами месій, які з гордівливим виглядом розказують, як нам треба жити, не цікавлячись тим, що вже багато разів обговорювалося та навіть перейшло від абстрактних дискусій у площину практичної реалізації.

Ні, це для пророка дуже дрібно: «мессия не читатель, мессия – писатель»

Це було б смішно, якби не було так сумно.

Ось дивіться...

Роки триває напружена дискусія про освіту у суспільстві і у професійному середовищі, стикаються різні концепції, підходи.

Врешті-решт знаходиться певний компроміс, створюється концепція "Нова українська школа", важливі положення якої вже зафіксував новий Закон "Про освіту".

Закон, звичайно, не ідеальний - і не може бути ідеальним, він не може влаштовувати усіх: бо галузь дуже складна. Але він - певна точка суспільної рівноваги, рамковий документ, який треба наповнювати подальшою роботою.

Але ж месія не буде читати те, що вже роками обговорювалося до нього - це нудно і нецікаво: це ж треба думати і працювати над розумінням.

Куди простіше вистрибнути, як Пилип з конопель, із гаслами на кшталт «українська освіта погана, нам треба загальне щастя».

Так з цією тезою вже давно ніхто, крім виразного совка, і не сперечається: бо проблем у нашій освіті - величезна кількість. І розуміння цих проблем вже втілено у цілу низку важливих рішень на рівні суспільства і держави.

І сумно не те, що «списателям» не до вподоби розумова праця, сумно те, це популістичне месіанство чомусь (?) знаходить підтримку: і репостять пустопорожні пости, і захоплено обговорюють тези на рівні «нам же треба жити краще».

І найсумніше те, що навіть ті, хто мав би краще за пересічного громадянина розуміти складність та системність освітніх проблем, пропонувати нові підходи та розвивати їх, також демонструють виразне месіанство, яке полягає саме в тому, щоб не бачити і не бажати бачити абсолютно зрозумілі речі.

Це саме той випадок, коли «кращий вчитель України» повторює відверту маячню про те, що «знання не потрібні».

Ох, далеко ще нам до якісної освіти з такими месіанськими маршами.

Оригинал

Освіта.ua
15.12.2017

Популярные блоги
И. Ликарчук: кому и для чего нужны измерения? Каждый учитель без дорогого общенационального измерения знает, какие пробелы в знаниях имеют ученики
В. Онацкий: что делать с учителями-пенсионерами Если учитель достиг пенсионного возраста, то это вовсе не означает, что он не является современным
А. Истер: поиск оптимального формата НМТ-2023 Обязательным для выпускников должно быть тестирование и по истории Украины, и по математике
Александр Мирошниченко: обучение – это не пытки В Украине ребенок без таланта к математике полноценным человеком не считается
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Аля
«кращий вчитель України» повторює відверту маячню про те, що «знання не потрібні» = Лучшая фраза.