![]() |
Любое «улучшение» образования годами приводило лишь к увеличению количества бумажек и писанины |
А. Сененко: в вузах все превращается в имитацию
Автор: Антон Сененко, старший научный сотрудник Института физики НАН Украины, кандидат физико-математических наук.
Нещодавно у мене виникла з кимось суперечка про науку в університетах.
Опонент стверджував, що від викладачів потрібно вимагати науку за будь-яку ціну, я ж намагався пояснити, що за існуючих умов - все перетворюється на імітацію.
Дуже добре, що з'явився цей текст з кількома прикладами викладацького пекла.
Дійсно, будь-яке «покращення» освіти роками призводило лише до збільшення папірців і писанини.
Зауважу, що це відбулося не зараз, а накопичується десятиліттями.
Від отого жаху в статті про три оцінки за трьома системами у відомості на одного студента страждав ще я. А це було, на секундочку, майже 10 років тому. З тих пір, дивлюся, нічого не змінилось. Тимчасове стало вічним. Як синя ізолєнта.
Лише додалися вимоги друкуватися в Скопусі, сертифікат з мови, мабуть ще кілька папок ОКХ, ОПП, якісний склад викладачів, бібліотечні картки і ще багато чого.
Люди НЕ з системи не розуміють, чому нормальні викладачі, які мають бажання та займаються наукою, знають мову - стогнуть.
Коли ж працюєш всередині, бачиш, що будь-яка додаткова вимога щодо підвищення показників перетворюється у чітко формалізовані довідки, видача яких задовольняється купою фірм. У результаті, якість НЕ зростає, науки більше НЕ стає, але на папері все виглядає дуже добре.
Однак в реальності ця система ВЗАГАЛІ не убезпечує від появи Лептонних богів, Теорій несилової взаємодії, а також професорів із сертифікатами про знання англійської мови, які «летс спік фром май харт».
Імітатори - пристосовуються і чудово виглядають на папері. Справжні науковці-викладачі чи викладачі-науковці витрачають весь вільний час на незрозумілі папірці.
Єдиним виходом з цієї ситуації я теж бачу скорочення кількості контролюючих органів.
Проблема в тому, що для такого скорочення буде створено комісію, яка ще збільшить штати. І комісія зі скорочень буде працювати вічно, так нікого і не скоротивши.
Але ж переможемо.
Бо проблеми спершу треба усвідомити.
Освіта.ua
14.12.2017