А. Сененко: в вузах все превращается в имитацию

Любое «улучшение» образования годами приводило лишь к увеличению количества бумажек и писанины

А. Сененко: в вузах все превращается в имитацию

Автор: Антон Сененко, старший научный сотрудник Института физики НАН Украины, кандидат физико-математических наук.

Нещодавно у мене виникла з кимось суперечка про науку в університетах.

Опонент стверджував, що від викладачів потрібно вимагати науку за будь-яку ціну, я ж намагався пояснити, що за існуючих умов - все перетворюється на імітацію.

Дуже добре, що з'явився цей текст з кількома прикладами викладацького пекла.

Дійсно, будь-яке «покращення» освіти роками призводило лише до збільшення папірців і писанини.

Зауважу, що це відбулося не зараз, а накопичується десятиліттями.

Від отого жаху в статті про три оцінки за трьома системами у відомості на одного студента страждав ще я. А це було, на секундочку, майже 10 років тому. З тих пір, дивлюся, нічого не змінилось. Тимчасове стало вічним. Як синя ізолєнта.

Лише додалися вимоги друкуватися в Скопусі, сертифікат з мови, мабуть ще кілька папок ОКХ, ОПП, якісний склад викладачів, бібліотечні картки і ще багато чого.

Люди НЕ з системи не розуміють, чому нормальні викладачі, які мають бажання та займаються наукою, знають мову - стогнуть.

Коли ж працюєш всередині, бачиш, що будь-яка додаткова вимога щодо підвищення показників перетворюється у чітко формалізовані довідки, видача яких задовольняється купою фірм. У результаті, якість НЕ зростає, науки більше НЕ стає, але на папері все виглядає дуже добре.

Однак в реальності ця система ВЗАГАЛІ не убезпечує від появи Лептонних богів, Теорій несилової взаємодії, а також професорів із сертифікатами про знання англійської мови, які «летс спік фром май харт».

Імітатори - пристосовуються і чудово виглядають на папері. Справжні науковці-викладачі чи викладачі-науковці витрачають весь вільний час на незрозумілі папірці.

Єдиним виходом з цієї ситуації я теж бачу скорочення кількості контролюючих органів.

Проблема в тому, що для такого скорочення буде створено комісію, яка ще збільшить штати. І комісія зі скорочень буде працювати вічно, так нікого і не скоротивши.

Але ж переможемо.

Бо проблеми спершу треба усвідомити.

Оригинал

Освіта.ua
14.12.2017

Популярные блоги
И. Ликарчук: кому и для чего нужны измерения? Каждый учитель без дорогого общенационального измерения знает, какие пробелы в знаниях имеют ученики
В. Онацкий: что делать с учителями-пенсионерами Если учитель достиг пенсионного возраста, то это вовсе не означает, что он не является современным
А. Истер: поиск оптимального формата НМТ-2023 Обязательным для выпускников должно быть тестирование и по истории Украины, и по математике
Александр Мирошниченко: обучение – это не пытки В Украине ребенок без таланта к математике полноценным человеком не считается
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Olga Ufimtseva
Цілком згодна. ВУЗи працюють не на результат, а на "звітування". Ніхто не перевіряє, наскільки кваліфіковано йде викладання. Немає єдиної системи перевірки знань студентів хоча б з основних дисциплін за спеціальністю. Підвищення кваліфікації перетворилося на фікцію. Сьогодні студентка-архітектор розповідала, як вони робили проектування будівлі за застарілими "радянськими" архітектурними принципами (чи як їх там? Я - не архітектор)