С. Горбачев: письмо-реакция на молебен вместо пар

Письмо министру по поводу ситуации в Национальном педагогическом университете им. Драгоманова

С. Горбачев: письмо-реакция на молебен вместо пар

Автор: Сергей Горбачев, директор Специализированной школы им. Ивана Багряного №148 г. Киева.

Сьогодні, як і обіцяв, надіслав лист до міністра Лілії Гриневич з приводу ситуації у Національному педагогічному університеті ім. Драгоманова.

Текст листа нижче.

№ 251 від 02 жовтня 2017 р

Міністру освіти і науки України
п. Лілії Гриневич

Вельмишановна пані Ліліє!

29 вересня 2017 року студентів Національного педагогічного університету ім. Драгоманова наказом № 365 від 27.09.2017 р. було «запрошено» у навчальний час відвідати молебень у Володимирському соборі м. Києва.

Це «запрошення» було оприлюднене на офіційному сайті НПУ ім. Драгоманова та розповсюджувалося через соціальні мережі співробітниками НПУ, наприклад, старшим викладачем кафедри політичної психології та соціально-правових відносин паном Дмитром Співаком.

Незважаючи на декларовану «добровільність» цього заходу, за свідченнями деяких студентів, викладачі НПУ ім. Драгоманова просто у соборі робили позначки у журналах відвідування, ставлячи «прогул» тим студентам, які не прийшли на молебень.

Такі дії керівництва та деяких співробітників головного педагогічного вишу країни неприпустимі та порушують ст. 35 Конституції України та ст. 31 Закону «Про освіту».

Особливо непокоїть, що після оприлюднення цих фактів у публічному просторі соціальних мереж та у публікаціях ЗМІ ректор НПУ ім. Драгоманова пан Андрущенко не зробив належних висновків та не вибачився перед суспільством за очевидне порушення Конституції та законів України, а вдався до прямих погроз на адресу тих відповідальних громадян, які повідомили про це порушення. Так, у зверненні, яке оприлюднене на сайті НПУ ім. Драгоманова, пан Андрущенко називає цих законослухняних громадян «зловмисниками», яких треба «відсторонити від нашого вишу».

У зв’язку з вищевикладеним прошу Вас:

1. Призначити службову перевірку вказаних фактів.

2. Повідомити про наслідки перевірки широку громадськість.

3. У випадку, якщо вказані факти підтвердяться – дати власну оцінку діям педагогічних працівників щодо виконання ними Конституції та законів України.

4. Нагадати керівникам закладів освіти про винятково світський характер освіти в Україні у закладах будь-якої форми власності (окрім закладів, які створені релігійними організаціями) та вжити заходів щодо безумовного дотримання вимог чинного законодавства у галузі свободи совісті та освіти.

5. Вжити всі можливі заходи для захисту відповідальних та законослухняних громадян від погроз та незаконного тиску на них з боку керівництва НПУ ім. Драгоманова.

З повагою
директор СШ №148 м. Києва, член Колегії МОН,
Сергій Горбачов.

Оригинал

Освіта.ua
02.10.2017

Популярные блоги
В. Громовой: рубеж необратимости уже пройден Отрицательный отбор в образовании продолжается, ведь уходят лучшие, а «скамейка запасных» почти пуста
Е. Стадный: идея увеличения веса аттестата ошибочна Чем больше будут учитывать аттестат, тем меньше будет шансов у детей с хорошими знаниями из строгих школ
Д. Бабурин: образование за ширмой рейтинговой шкалы За ширмой рейтинговой шкалы 100-200, которую нам каждый год представляет УЦОКО, скрывается реальное состояние образования в Украине
В. Громовой: как спасти образование от развала Как вызвать бешеную ненависть, но спасти школьное образование от окончательного развала
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Освіта.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!