С. Горбачев: письмо-реакция на молебен вместо пар

Письмо министру по поводу ситуации в Национальном педагогическом университете им. Драгоманова

С. Горбачев: письмо-реакция на молебен вместо пар

Автор: Сергей Горбачев, директор Специализированной школы им. Ивана Багряного №148 г. Киева.

Сьогодні, як і обіцяв, надіслав лист до міністра Лілії Гриневич з приводу ситуації у Національному педагогічному університеті ім. Драгоманова.

Текст листа нижче.

№ 251 від 02 жовтня 2017 р

Міністру освіти і науки України
п. Лілії Гриневич

Вельмишановна пані Ліліє!

29 вересня 2017 року студентів Національного педагогічного університету ім. Драгоманова наказом № 365 від 27.09.2017 р. було «запрошено» у навчальний час відвідати молебень у Володимирському соборі м. Києва.

Це «запрошення» було оприлюднене на офіційному сайті НПУ ім. Драгоманова та розповсюджувалося через соціальні мережі співробітниками НПУ, наприклад, старшим викладачем кафедри політичної психології та соціально-правових відносин паном Дмитром Співаком.

Незважаючи на декларовану «добровільність» цього заходу, за свідченнями деяких студентів, викладачі НПУ ім. Драгоманова просто у соборі робили позначки у журналах відвідування, ставлячи «прогул» тим студентам, які не прийшли на молебень.

Такі дії керівництва та деяких співробітників головного педагогічного вишу країни неприпустимі та порушують ст. 35 Конституції України та ст. 31 Закону «Про освіту».

Особливо непокоїть, що після оприлюднення цих фактів у публічному просторі соціальних мереж та у публікаціях ЗМІ ректор НПУ ім. Драгоманова пан Андрущенко не зробив належних висновків та не вибачився перед суспільством за очевидне порушення Конституції та законів України, а вдався до прямих погроз на адресу тих відповідальних громадян, які повідомили про це порушення. Так, у зверненні, яке оприлюднене на сайті НПУ ім. Драгоманова, пан Андрущенко називає цих законослухняних громадян «зловмисниками», яких треба «відсторонити від нашого вишу».

У зв’язку з вищевикладеним прошу Вас:

1. Призначити службову перевірку вказаних фактів.

2. Повідомити про наслідки перевірки широку громадськість.

3. У випадку, якщо вказані факти підтвердяться – дати власну оцінку діям педагогічних працівників щодо виконання ними Конституції та законів України.

4. Нагадати керівникам закладів освіти про винятково світський характер освіти в Україні у закладах будь-якої форми власності (окрім закладів, які створені релігійними організаціями) та вжити заходів щодо безумовного дотримання вимог чинного законодавства у галузі свободи совісті та освіти.

5. Вжити всі можливі заходи для захисту відповідальних та законослухняних громадян від погроз та незаконного тиску на них з боку керівництва НПУ ім. Драгоманова.

З повагою
директор СШ №148 м. Києва, член Колегії МОН,
Сергій Горбачов.

Оригинал

Освіта.ua
02.10.2017

Популярные блоги
И. Ликарчук: кому и для чего нужны измерения? Каждый учитель без дорогого общенационального измерения знает, какие пробелы в знаниях имеют ученики
В. Онацкий: что делать с учителями-пенсионерами Если учитель достиг пенсионного возраста, то это вовсе не означает, что он не является современным
А. Истер: поиск оптимального формата НМТ-2023 Обязательным для выпускников должно быть тестирование и по истории Украины, и по математике
Александр Мирошниченко: обучение – это не пытки В Украине ребенок без таланта к математике полноценным человеком не считается
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев