Ю. Безвершенко: попытка что-то изменить в правительстве

Есть риск, что придут профессионалы, но их работа не повлияет на решения людей в правительственных креслах

Ю. Безвершенко: попытка что-то изменить в правительстве

Автор: Юлия Безвершенко, старший преподаватель Национального университета «Киево-Могилянская академия».

В глибинах сайту МОН вже з'явилась інформація про конкурси до генеральних директоратів МОН. Нагадаю, серед них будуть, зокрема, директорат науки, директорат інновацій та трансферу технологій і директорат стратегічного планування та європейської інтеграції.

Якщо зовсім коротко - основною функцією буде аналітичне забезпечення здійснення реформ у відповідних сферах. Важливо, що реформа держу правління обіцяє суттєві зміни порівняно з поточним станом речей у держслужбі (від зміни функцій до розвантаження документообігу), включно із конкурентною зарплатою.

Першою хвилею набиратимуть генеральних директорів, тобто керівників цих нових підрозділів. Дедлайн подачі: 2 жовтня. Потім - державних експертів у відповідних сферах та керівників експертних груп. Думайте, розповсюджуйте інформацію, слідкуйте за Реформа державного управління. Дуже важливо, щоб на ці посади прийшли професіонали, зацікавлені в першу чергу в розвитку української науки.

Відразу є й ризики.

Наприклад, персональний склад конкурсної комісії і очевидний конфлікт інтересів з тими держслужбовцями, які зараз працюють в МОН і мають право подаватись на конкурс. Або персональний склад конкурсної комісії і конфлікти із окремими експертами та громадськими активістами.

Тою чи іншою мірою це врівноважується порядком проведенням конкурсу та залученням до роботи комісії зовнішніх експертів. Проте наскільки це все разом зможе гарантувати об'єктивність відбору? Ясно одне, від нас вимагається прискіплива увага до цього процесу.

Або ще ризик, що пройдуть чудові професійні люди, але їхня робота не матиме впливу на рішення тих, хто займає політичні посади. Або вони будуть змушені давати не об'єктивну аналітику можливих варіантів, а аргументацію під готові політичні рішення.

І цим список ризиків не вичерпується.

З іншого боку, це реальна спроба щось змінити в роботі уряду. Реальний крок до підвищення якості формування державної політики у відповідних сферах. Реальна можливість долучитись до цього процесу професійним людям з нетривіальним досвідом з-поза держслужби.

Ще раз. Від нас:

  • поширення інформації про конкурс;
  • для когось - участь у конкурсі;
  • увага до проведення конкурсів та їх результатів.

Дуже сподіваюсь, що вже зовсім скоро у нас із вами з'являться партнери в МОН, яким можна буде довіряти, які поділятимуть наші цінності і допомагатимуть нам здійснювати зміни на краще.

Оригинал

Освіта.ua
15.09.2017

Популярные блоги
В. Громовой: рубеж необратимости уже пройден Отрицательный отбор в образовании продолжается, ведь уходят лучшие, а «скамейка запасных» почти пуста
Е. Стадный: идея увеличения веса аттестата ошибочна Чем больше будут учитывать аттестат, тем меньше будет шансов у детей с хорошими знаниями из строгих школ
Д. Бабурин: образование за ширмой рейтинговой шкалы За ширмой рейтинговой шкалы 100-200, которую нам каждый год представляет УЦОКО, скрывается реальное состояние образования в Украине
В. Громовой: как спасти образование от развала Как вызвать бешеную ненависть, но спасти школьное образование от окончательного развала
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Освіта.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!