А. Мирошниченко: цветы - это знак внимания к учителю

Призывы не покупать цветы, а отдать деньги на благотворительность - красиво-пафосный бред

А. Мирошниченко: цветы - это знак внимания к учителю

Автор: Александр Мирошниченко, актер, режиссер, драматург.

Квіткове

Ось тут, може, викличу незадоволення.

Може, це, звичайно, і дещо застаріла традиція. Але одна з небагатьох нормальних шкільних традицій. Я про квіти на Перше вересня.

Це красиво. Це знак уваги до вчителя. Нічого поганого в цьому немає. Звичайно, якщо все в рамках розуму. Символ, а не змагання, хто дорожчий букет купить. Красивий символ.

А ось всі ці заклики не купувати квіти, а замість цього віддати гроші на щось типу благодійності – красиво-пафосна маячня.

Хочеш дати гроші на благодійність? Дай. Яке це має відношення до квітів?

Тільки не треба про виховання чогось там у дітей. Нічого така заміна не виховує. Бо все одно за все батьки платять. І дитині, в принципі, байдуже, куди мама з татом гроші пустять – на квіти чи на благодійність. Це ж не зароблені персонально дитиною гроші.

Тому, як на мене, краще дарувати квіти. Нехай найпростіші. Не в ціні справа. Нехай це буде хоч букет польових квітів, які дитина з батьками назбирала.

А благодійність нехай залишається. По можливості і за бажанням. Без всіляких «чи квіти – чи благодійність». Різні речі. Мета різна. І вибір між цими речами недоречний.

Оригинал

Освіта.ua
31.08.2017

Популярные блоги
И. Ликарчук: кому и для чего нужны измерения? Каждый учитель без дорогого общенационального измерения знает, какие пробелы в знаниях имеют ученики
В. Онацкий: что делать с учителями-пенсионерами Если учитель достиг пенсионного возраста, то это вовсе не означает, что он не является современным
А. Истер: поиск оптимального формата НМТ-2023 Обязательным для выпускников должно быть тестирование и по истории Украины, и по математике
Александр Мирошниченко: обучение – это не пытки В Украине ребенок без таланта к математике полноценным человеком не считается
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев