Олег Шаров: кто может поступать по собеседованию

Собеседование - вступительный экзамен, который используется вместо ЗНО для некоторых абитуриентов

Олег Шаров: кто может поступать по собеседованию

Автор: Олег Шаров, директор департамента высшего образования МОН.

Спробую більш детально пояснити логіку вступної кампанії та інструменти, які її забезпечують. Ці тексти готуються для різних роз’яснень на день відкриття реєстрації заяв для вступників на навчання для здобуття ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного, ветеринарного спрямування) на основі повної загальної середньої освіти, тому буду дуже вдячний за підказки та застереження.

Хто і як може здобути можливість навчання за бюджетні кошти?

І. Конкурс на місця державного та регіонального замовлення

1.1. Вступ на навчання для підготовки військових фахівців з вищою освітою до вищих військових навчальних закладів (вищих навчальних закладів із специфічними умовами навчання) та військових підрозділів вищих навчальних закладів.

Строки та терміни прийому заяв, проведення творчих конкурсів (як правило, фізична підготовка), співбесід, вступних іспитів, оприлюднення рейтингових списків з повідомленням про отримання чи неотримання вступниками права здобувати вищу освіту за державним замовленням, виконання вимог до зарахування на місця державного замовлення, зарахування вступників на місця державного замовлення та їх виключення з конкурсу на інші місця державного замовлення для осіб, які вступають на навчання для підготовки військових фахівців з вищою освітою, визначаються Правилами прийому до цих навчальних закладів, а зараховані до них на місця державного замовлення вступники виключаються з конкурсу на інші місця державного замовлення не пізніше 23 липня і не беруть участь в адресному розміщенні державного замовлення.

1.2. Вступ за співбесідою – одна з спеціальних умов щодо участі в конкурсному відборі та здобуття вищої освіти за бюджетні кошти, коли достатньою підставою для зарахування на бюджетне місце є протокольне рішення щодо надання вступнику рекомендації до зарахування за результатами співбесіди з конкурсних предметів.

Мають право на зарахування за результатами співбесіди особи:

  • визнані інвалідами війни відповідно до пунктів 10-14 статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
  • яким Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» надане право на прийом без екзаменів до державних вищих навчальних закладів за результатами співбесіди;
  • особи з інвалідністю, які неспроможні відвідувати навчальний заклад (за рекомендацією органів охорони здоров’я та соціального захисту населення).

Документи, що засвідчують право на вступ за співбесідою, перелічені в http://mon.gov.ua/…/11-6056-shhodo-informaczijnix-materiali…

Пункт 10 статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» стосується осіб, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі у масових акціях громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року за євроінтеграцію та проти режиму Януковича (далі - Революція Гідності), та які звернулися за медичною допомогою у період з 21 листопада 2013 року по 30 квітня 2014 року.

Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» право на прийом без екзаменів до державних вищих навчальних закладів за результатами співбесіди надається лише окремим категоріям потерпілих осіб (дітей потерпілих осіб), причому тільки в разі закінчення середніх або професійно-технічних навчальних закладів з відзнакою (відмінними оцінками).

Особи, яким надано право на вступ за співбесідою, і які бажають скористатись цим правом, подають заяви в паперовій формі. Вони можуть також зареєструвати електронний кабінет і подавати заяви в електронній формі (у разі наявності результатів ЗНО), але за тими заявами вони не зможуть скористатись правом на вступ за співбесідою.

Прийом заяв та документів для осіб, які вступають на основі співбесіди, починається 12 липня, закінчується о 18 год. 00 хв. 20 липня. Співбесіди проводяться з 21 до 23 липня включно. Оприлюднення списків осіб, рекомендованих до зарахування за результатами співбесіди, з повідомленням про отримання чи неотримання ними права здобувати вищу освіту за державним або регіональним замовленням, здійснюється не пізніше 12.00 години 24 липня.

Вступники, які отримали рекомендації, повинні виконати вимоги до зарахування на бюджетні місця до 18.00 години 25 липня, а також подати письмову заяву про виключення з конкурсу на інші бюджетні місця. Зарахування цієї категорії вступників на бюджетні місця відбувається не пізніше 12.00 години 26 липня. Зараховані особи впродовж 26 липня виключаються з конкурсу на інші бюджетні місця і не беруть участь в адресному розміщенні державного замовлення.

Співбесіда є однією з форм вступних випробувань і використовується замість складання ЗНО для визначених вище категорій вступників. Якщо вступник, який має право на зарахування за співбесідою, склав ЗНО, то це не заважає йому вступати за співбесідою і не звільняє від її проходження.

Особи, які мали право на вступ за співбесідою, але не зараховані на навчання за результатами співбесіди, мають право брати участь у конкурсі на загальних засадах відповідно до конкурсного бала (в разі, якщо складали ЗНО).

У разі участі в конкурсі на загальних засадах і зарахуванні за його результатами на місця за кошти фізичних та юридичних осіб такі вступники можуть бути переведені на вакантні місця державного або регіонального замовлення. Це можливе в разі, якщо отриманий вступником конкурсний бал менший прохідного (мінімального, який дозволив отримати рекомендацію до зарахування на бюджетні місця за цією конкурсною пропозицією в загальному конкурсі) не більше, ніж на 10 балів (на 20 балів для визначених у Додатку 4 до Умов Переліку спеціальностей).

Під час співбесіди оцінки не виставляються. Рекомендовані до зарахування за результатами співбесіди вступники в списках впорядковуються за алфавітом.

Особи, які мають право на вступ за співбесідою, можуть вступати на небюджетні конкурсні пропозиції. У такому разі право на вступ за співбесідою замість ЗНО зберігається, а можливість навчання за бюджетні кошти не надається.

Подання вступником недостовірних відомостей про наявність права на зарахування за співбесідою є підставою для скасування наказу про його зарахування.

Оригинал

Освіта.ua
11.07.2017

Популярные блоги
В. Круглов: ценностям должна учить детей семья Школа – это не холодильник, куда сдают ребенка на содержание и обучение наукам и нравственным ценностям
О. Меркулова: почему министр не отстаивает диссертацию? Нет никакой логики в том, что человек готов легко отказаться от кандидатской степени
Г. Сищук: начинать реформы нужно не с учебников Начинать следует с пересмотра самой сущности: функции учителя, аспектов, ухудшающих эффективность его работы
Тамара Гориха Зерня: нужно признать положение дел Нужно признать, что онлайн обучение – это профанация, а три года онлайн – это три потерянных для школы года
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев