А. Мирошниченко: вуз - это способ сделать нацию умнее

Настоящее высшее образование, а не супермаркеты дипломов - это интеллектуальный потенциал нации

А. Мирошниченко: вуз - это способ сделать нацию умнее

Автор: Александр Мирошниченко, актер, режиссер, драматург.

Трохи про розум.

Не люблю розмов типу: «А для чого стільки людей з вищою освітою? Вищу освіту повинні отримувати лише ті, хто її заслуговують!»

Ну не хочу я жити в країні тотального жлобства. Просто не хочу.

Власне, чому в мене виникли сумніви в розумності подібних гасел? Багато спілкуюсь з італійцями. Простими італійцями. Не науковцями. Є серед друзів і власник авторемонтної майстерні і, як би ми сказали, фермери, і власник приватної пекарні. Себто – простий італійський робітничий клас. Здивуєтесь – але у них у всіх є університетська освіта.

Для чого вона їм? Відповідь банальна. Для розуму. Італія вкладає великі гроші в те, щоб зробити населення розумнішим шляхом відкриття доступу до освіти. Не для того, щоб заповнити бюджетні вакансії. Це просто інвестиція в розум нації.

А у нас парадокс. Створено сотні фейкових університетів – фабрик по видачі дипломів, де метою є не дати знання, а видати папірець. Потрібні вони? Ні, звичайно. Але, закриваючи подібні контори, чи варто відстоювати позицію, коли вища освіта повинна бути доступною лише окремим талановитим людям?

І це не вихід. Бо вища освіта – це всього-на-всього підвищення інтелектуального потенціалу нації. Якщо це, звичайно, справжня освіта, а не супермаркет з дипломами.

Чим більше людей матимуть знання – тим швидше розвиватиметься країна. Це давно вже зрозуміли в цивілізованих країнах. Тому і не дивляться на вищу освіту, як на курси підготовки до заповнення бюджетних вакансій. Тому всі ці держрозподіли в Італії чи Франції не існують та існувати не можуть.

А от держдотації та держстипендії на навчання існують в великій кількості. Себто університет там – це засіб зробити націю розумнішою. Це погано?

А ми знову кидаємось в крайнощі. Закриваючи фейкові університети – фабрики дипломів, одночасно робимо вищу освіту малодоступною. Бо «нам стільки філологів (математиків, істориків) не потрібно».

Що за абсурдне прагнення жити в країні тупих людей? Хай будуть тисячі і тисячі людей з вищою освітою. Справжньою. І хай держава вкладає в це гроші. Не в математиків чи істориків, а в розумних людей, яких повинно бути багато. Як в цивілізованих країнах…

Оригинал

Освіта.ua
07.07.2017

Популярные блоги
Д. Ламза: никто не хочет идти в образование или школа без учителей От Кабинета Министров нет никаких действий по повышению значимости профессии учителя
С. Колебошин: 3000 спартанцев (задача о молодых учителях) 3000 молодых учителей на 15000 школ, в среднем - 1 новый учитель на 5 школ
И. Совсун: как надолго еще хватит запала учителей? Между победителями мировых олимпиад и средним базовым уровнем украинских школ гигантская пропасть
Т. Сердечная: зарплаты у учителей должны быть разные Есть шанс, что когда-то государство сможет оплачивать работу людей, которые работают с его будущим
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев