И. Совсун: надо повышать уровень абитуриентов

Следующим шагом должно стать повышение расходов на одного студента для медспециальностей

И. Совсун: надо повышать уровень абитуриентов

Автор: Инна Совсун, вице-президент Киевской школы экономики.

Коли я навчалась у Швеції, то зі мною поруч у гуртожитку жила шведка, котра навчалась на лікаря. Ми з нею гарно дружили і багато спілкувались, у тому числі - про навчання (що очікувано для студентів). Так ось, вона дуже добре вчилась у школі, мала максимальний бал випускного іспиту (який рахується як вступний до університету).

Проте навіть найвищі бали не гарантували їй вступу на медицину, тому що усі, хто туди вступає - має найвищий з можливих балів. Тому у Швеції працює система лотереї - коли з тих, хто подав документи, наосліп обираються ті, кого буде зараховано. Лотерея відібрала її на навчання, але не в перший набір (у вересні), а в другий набір, у січні.

Я вже потім дізналась, що подібна система з лотереєю працює також в деяких інших країнах для медицини, просто тому що рівень відповідальності майбутніх фахівців - це у прямому сенсі питання життя і смерті для людей, і на медицину вступають лише найсильніші абітурієнти.

Те, що в Україні було прийнятно рішення про встановлення прохідного балу для медичних спеціальностей на рівні 150, - це ще дуже далеко до відбору най-найкращих вступників, але це маленький крок у цьому напрямку.

Безперечно, мають бути наступні кроки - у першу чергу, підвищення видатків у розрахунку на одного студента для медичних спеціальностей, адже у всьому світі - вони найдорожчі. І для цього треба повернутись до питання реформи фінансування вищої освіти - ідея якої вже рік як розроблена, проте котра залишається не в пріоритетах законодавчих змін.

Проте незалежно від того - рівень вступників на медичні спеціальності треба підвищувати. Адже це майбутні лікарі, котрі лікуватимуть наших батьків і дітей.

Оригинал

Освіта.ua
19.06.2017

Популярные блоги
В. Громовой: рубеж необратимости уже пройден Отрицательный отбор в образовании продолжается, ведь уходят лучшие, а «скамейка запасных» почти пуста
Е. Стадный: идея увеличения веса аттестата ошибочна Чем больше будут учитывать аттестат, тем меньше будет шансов у детей с хорошими знаниями из строгих школ
Д. Бабурин: образование за ширмой рейтинговой шкалы За ширмой рейтинговой шкалы 100-200, которую нам каждый год представляет УЦОКО, скрывается реальное состояние образования в Украине
В. Громовой: как спасти образование от развала Как вызвать бешеную ненависть, но спасти школьное образование от окончательного развала
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Татьяна
Почему тишина была вначале учебного года???? Всё устраивало???? Даже намека со стороны министерства не было!!!! И в один миг раз и подняли!!!!! Просто недопустимо!!!! Почему молчат ректорат ВУЗОВ?????
Татьяна
Конечно! Кто поднимает проходной балл после официального дня открытых дверей с заявленными 130!!!!!! Да и еще в разгар основной сессии ЗНО!!!! Прямое нарушение прав!!!!
Ваня
Все согласны ,поднимать надо ,но не во время зно блин !!
Игорь
Для Ваня: 100 ПРОЦЕНТОВ!!!! Готовьте абитуриентов на 150 с 2018!!! Абитуриенты 2017 должны идти по 130!!!! Как было заявлено в правилах вступу 2017!!!!
Комментировать

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Освіта.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!