Т. Милованов: без науки у нас не будет будущего

Государство доказало, что не способно качественно развивать науку и образование без коррупции

Т. Милованов: без науки у нас не будет будущего

Автор: Тимофей Милованов, почетный президент Киевской школы экономики

Звернення до заможних українців.

Я прошу Вас створювати та підтримувати приватні університети та дослідницькі центри.

Україна "доїдає" технології та інфраструктуру, що залишились від Радянського Союзу. Те саме відбувається і з науковими та дослідницькими ресурсами. В університетах та інститутах залишились поодинокі осередки успішних та фахових науковців, але це винятки. Низькі етичні стандарти, в тому числі плагіат, та ізольованість від сучасної світової думки характерні для більшості галузей української науки. В той час як світова наука стрімко йде вперед, українська деградує. Коли ми залишимось без науки, у нас не стане майбутнього.

Україні потрібні потужні приватні університети та дослідницькі центри. Вони мають бути приватними, тому що держава довела свою неспроможність розвивати якісну, некорумповану, незаполітизовану науку та освіту. Сьогоднішні державні службовці не розуміють, що таке наука і як її розвивати, і, на жаль, не є зацікавленими в долі науки в України.

Приватні університети та дослідницькі центри, створені на кошти благодійників, зможуть стати територією для вільного обміну думками і створення нових ідей на користь всього суспільства. Незалежна та якісна наука - це передумова інтелектуального суверенітету України і перетворення її на країну, яка сама вирішує свою долю.

Якщо в майбутньому ми хочемо мати власні «Стенфорди» та «Гарварди», ми маємо знайти ресурси і створити умови для того, щоб

  • талановита молодь в Україні була зацікавлена працювати в науці;
  • повернути декого із тих вчених, які поїхали з України та побудували кар’єру або отримали освіту за кордоном;
  • підтримати і допомогти розвиватись ученим, які ще працюють в українській науці.

Ви, заможні та успішні люди України, безпосередньо впливаєте на майбутнє нашої держави. Від ваших рішень, ваших інвестицій залежить, будуть у нас справжні наука та прикладні дослідження чи вони так і лишаться фантомними.

Певно, ви можете мати сумнів щодо того, яким проектам чи науковцям надати свою підтримку, з огляду на брак досвіду та експертизи в цьому питанні. І дійсно є ризик, що ваші інвестиції потраплять до рук шарлатанів або будуть витрачені на створення програм, які не є перспективними та суспільно значущими. Але ця проблема вирішується. Ви можете обрати вчених з бездоганною міжнародною репутацією та науковими результатами. Ці вчені зможуть відібрати для вас проекти, центри, університети, що будуть варті вашої уваги.

Від вашого вибору залежить, на якому фундаменті буде зростати нова Україна. А ми, науковці, зі свого боку будемо працювати над створенням якісних наукових та освітніх проектів, які можуть бути корисними для суспільства та бізнесу.

Ми всі лідери у своїх напрямках. І ми всі взяли на себе відповідальність за зміни в Україні. Серед іншого, це й відповідальність за те, чи буде Україна нацією плагіаторів та корупціонерів від науки чи перетвориться на націю науковців, інноваторів, лідерів та підприємців.

Оригинал

Освіта.ua
13.06.2017

Популярные блоги
В. Круглов: ценностям должна учить детей семья Школа – это не холодильник, куда сдают ребенка на содержание и обучение наукам и нравственным ценностям
О. Меркулова: почему министр не отстаивает диссертацию? Нет никакой логики в том, что человек готов легко отказаться от кандидатской степени
Г. Сищук: начинать реформы нужно не с учебников Начинать следует с пересмотра самой сущности: функции учителя, аспектов, ухудшающих эффективность его работы
Тамара Гориха Зерня: нужно признать положение дел Нужно признать, что онлайн обучение – это профанация, а три года онлайн – это три потерянных для школы года
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Александр
(продолжение)Одновременный прессинг воздействия институтами власти на сознание человека предполагаемыми негативными факторами, экономическими, социально-политическими формируют неопродолимый барьер в системе политических отношений : личность – общество – власть. Партнерство и диалог между властью и гражданами Украины отсутствует. В реальности существует коррупционное партнерство (политическое, экономическое, служебное, статусное) между чиновниками от власти. Такая власть чужда обществу, она объявила войну украинскому народу. Мы сделали ошибку, когда голосовали за Порошенка, Яценюка, Гриневич и им подобным.
Александр
Политическое реформирование связано с множеством инноваций в общественно-политической жизни. К сожалению, процесс реформирования в Украине связан в большей мере с формальными, количественными показателями нововведений, но не с качественной его составляющей, т.е. результативностью и реализацией. Контроль над выполнением и их реализацией в большинстве случаев отсутствует. Например, реформа в системе образования сведена не к качественным преобразованиям в этой сфере, а к системе управления, уменьшения администрирования образовательной деятельностью, дерегуляция, координация, автономия и.т.п. Негативной стороной подобного процесса явилось усиления зависимости человека от администрации, злоупотребления служебным положением чиновников от образования, игнорирование органами власти, МОН фактов нарушения прав человека (учителей, научных работников) в этой сфере.