И. Примаченко: как учат работать с текстом в США

Благодаря онлайн-сервису Newsela можно учиться эффективно работать с текстом и выявлять фейки

И. Примаченко: как учат работать с текстом в США

Автор: Иван Примаченко, основатель платформы Prometheus.

Завдяки онлайн-сервісу Newsela 10 мільйонів американських школярів вчаться ефективної роботи з текстом і виявленню фейкових новин на базі реальних матеріалів ЗМІ.

Коли клас вивчає звичайний текст, хтось обов'язково не встигає і не розуміє змісту прочитаного. Вчителю доводиться обирати: або знижувати темп уроку, гальмувати просунутих дітей і приділяти час тому, хто не справляється, або дозволити комусь відстати. У будь-якому випадку хтось із учнів страждає.

Американський стартап Newsela вирішив цю проблему, запустивши платформу з контентом для учнів з різним рівнем навички читання тексту. Він пропонує один і той же текст на п'яти різних рівнях читання.

Значна частина текстів заснована на новинах з більш ніж 40 видань-партнерів. Серед них - Associated Press, The Washington Post, Guardian та інші. Їх не просто переписують зрозумілою для дітей мовою, але і скорочують або доповнюють залежно від рівня читача - наприклад, другокласнику в новині про зміну податку потрібно пояснити, як влаштована податкова система. Таким чином ліквідується давня проблема школи: відірваність того, що там викладається, від реального життя за її межами.

Діти не тільки читають матеріал, після цього учень повинен пройти тест. Newsela пропонує свій варіант, але вчитель може скласти його сам. Також платформа радить завдання для самостійної або групової роботи над текстом - наприклад, після прочитання новини про дебати Клінтон і Трампа можна запропонувати учням знайти більше інформації про кандидатів або організувати дебати в класі.

Нещодавно у Newsela з'явився новий напрямок роботи - навчати дітей відрізняти справжні новини від фейкових і взагалі критично підходити до інформації в інтернеті. Наприклад, тепер школярів питають, хто написав статтю, які докази є у викладених в ній фактів, чи відображені в ній дві сторони історії і де можна знайти подробиці цієї теми.

Більше, наприклад, тут - https://qz.com/…/a-team-of-journalists-at-newsela-are-figh…/.

Оригинал

Освіта.ua
20.04.2017

Популярные блоги
И. Ликарчук: кому и для чего нужны измерения? Каждый учитель без дорогого общенационального измерения знает, какие пробелы в знаниях имеют ученики
В. Онацкий: что делать с учителями-пенсионерами Если учитель достиг пенсионного возраста, то это вовсе не означает, что он не является современным
А. Истер: поиск оптимального формата НМТ-2023 Обязательным для выпускников должно быть тестирование и по истории Украины, и по математике
Александр Мирошниченко: обучение – это не пытки В Украине ребенок без таланта к математике полноценным человеком не считается
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев