Л. Гриневич: на EWF Украина поразила мир тремя вещами

Мы живем между собственными изменами и победами, а остальной мир находится в другом измерении

Л. Гриневич: на EWF Украина поразила мир тремя вещами

Автор: Лилия Гриневич, министр образования и науки.

У четвер зранку повернулася зі Світового освітнього форуму в Лондоні. Контраст, звичайно, вражаючий. Там розумієш, що ми живемо між власними зрадами та перемогами, а решта світу знаходиться в іншому вимірі. Проілюструю свою думку на простому прикладі.

На форумі я виступала з презентацією «Нова українська школа: Розробка політики для розвитку талантів» (Більше можна прочитати тут. Метою було представити нашу країну, показати, що в Україні є цікаві і діючі механізми для розвитку талантів, а також розказати про нову українську школу, що має допомогти нам знайти та підсилити таланти кожної дитини.

У результаті слухачів найбільше вразило три речі:

  • Перше, що в Україні досі продовжується конфлікт. Це ми з вами кожного дня слухаємо новини про те, що на фронті гинуть хлопці. Світ про це не говорить, і учасники форуму після моєї презентації здивовано питали: «Чи це правда, дійсно гинуть люди?». Ці питання вразили найбільше.
  • Друге - це наша Мала академія наук. В інших країнах такої системи заохочення та розвитку наукових талантів молоді, яка б підтримувалась з місцевих та державного бюджетів, нема. Наш досвід в цій сфері є дуже цікавим для світу.
  • І третє - наша ідея створити освітню онлайн-платформу для компетентнісного навчання. Використання технологій в освітній сфері - очевидний тренд, цьому на форумі було присвячено більшість презентацій та обговорень. Тому багатьох цікавить, якими проектами у цій сфері займаються інші держави.

Звісно, вражень значно більше. І освітня виставка, і зустрічі, які там вдалося організувати, були дуже важливим і цікавими для розуміння розвитку освіти у світовому масштабі. Але це вже зовсім інша розмова.

P.S. На фото плакат, який зображує тематики форуму. Його малювали молоді люди з Flatland, які брали участь в ілюстрації знаменитої промови Кена Робінсона.

Оригинал

Освіта.ua
30.01.2017

Популярные блоги
И. Ликарчук: кому и для чего нужны измерения? Каждый учитель без дорогого общенационального измерения знает, какие пробелы в знаниях имеют ученики
В. Онацкий: что делать с учителями-пенсионерами Если учитель достиг пенсионного возраста, то это вовсе не означает, что он не является современным
А. Истер: поиск оптимального формата НМТ-2023 Обязательным для выпускников должно быть тестирование и по истории Украины, и по математике
Александр Мирошниченко: обучение – это не пытки В Украине ребенок без таланта к математике полноценным человеком не считается
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев