А. Спиваковский: законопроект «Об образовании»

Учебные заведения как отдельные юрлица не могут существовать в составе образовательного комплекса

А. Спиваковский: законопроект «Об образовании»

Автор: Александр Спиваковский, народный депутат, первый заместитель главы Комитета ВР по вопросам науки и образования, член фракции БПП.

Сьогодні робоча група з доопрацювання проекту Закону України «Про освіту» р. н. 3491-д. продовжила роботу над статтею 11. Дошкільна освіта.

Найбільш обговорюваними та дискусійними питаннями виявились такі.

1. Питання поділу дошкільної освіти на два цикли: раннього розвитку (від народження до 3 років) та передшкільної освіти (від 3 років до початку навчання у школі).

Як зазначили більшість членів робочої групи, такий поділ є занадто узагальненим і повинен бути врегульованим у спеціальному законі. Тому п. 2 ст. 11 набув нової редакції, яка передбачає, що «Здобуття дошкільної освіти може організовуватись за віковими періодами, визначеними спеціальними законами».

2. Питання діяльності органів місцевого самоврядування в частині створення умов для здобуття дошкільної освіти. Поточна редакція п.7 ст.11 законопроекту передбачає створення умов органами місцевого самоврядування для піклування та раннього розвитку дітей до досягнення ними віку трьох років.

Проте, на думку членів робочої групи, формулювання «раннього розвитку дітей» передбачатиме лише соціальну функцію, яка виключатиме навчальний процес. З огляду на що було прийнято рішення змінити формулювання зазначеної статті на «…раннього ОСВІТНЬОГО розвитку».

3. Питання функціонування школи, гімназії і ліцеїв як окремої юридичної особи, так і у складі навчально-виховного комплексу або об’єднання. Бачення членів робочої групи різнились.

Було погоджено відмовитися від формулювання, що заклади освіти як окремі юридичні особи можуть існувати у складі освітнього комплексу, тому що освітній комплекс є окремим закладом освіти.

Оригинал

Освіта.ua
30.01.2017

Популярные блоги
И. Ликарчук: кому и для чего нужны измерения? Каждый учитель без дорогого общенационального измерения знает, какие пробелы в знаниях имеют ученики
В. Онацкий: что делать с учителями-пенсионерами Если учитель достиг пенсионного возраста, то это вовсе не означает, что он не является современным
А. Истер: поиск оптимального формата НМТ-2023 Обязательным для выпускников должно быть тестирование и по истории Украины, и по математике
Александр Мирошниченко: обучение – это не пытки В Украине ребенок без таланта к математике полноценным человеком не считается
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев