С. Вовк: контроль как функция управления почила с богом

Изменения в финансировании образования надо начинать с полномочий управленческих органов

С. Вовк: контроль как функция управления почила с богом

Автор: Светлана Благодетелева-Вовк, преподаватель.

Зміни у фінансуванні освіти, зокрема вищої, варто починати з розподілу повноважень управлінських органів та відповідних процедур.

При цьому наглядові ради мають виконувати стратегічну і контрольну функції, а адміністрація вишів, зокрема ректор - тактичну (виконавчу).

Процедура управління фінансами має бути формалізована у відповідному положенні і стосуватися всіх аспектів процесу, починаючи від прогнозування і планування і закінчуючи аналізом, оцінкою і публічним звітуванням, за результатами якого можуть прийматися негативні для виконавців рішення.

І окремою складовою фінансового управління має бути ризик-менеджмент, зокрема, передбачення дій опортуністів. Щоб не вийшло, як зараз з розподілом стипендій, коли студенти, які не ходили на пари, дали хабар у деканаті за рейтинг 3500 грн. і отримали стипендії. А скаргу щодо недопустимості таких дій знайшли у смітнику біля деканату.

Звичайно, працівники деканату впевнені, що їм ніщо і ніхто не загрожує, бо контроль, як функція управління почила в бозі.

Оригинал

Освіта.ua
19.01.2017

Популярные блоги
А. Заможская: я боюсь уроков трудового обучения Есть страны, где дети на трудовое обучение записываются в очередь, потому что там учат тому, что им интересно
Александр Мирошниченко: раздумия с табелем в руках Роль школы стала совсем непонятной в этом мировоззренческом хаосе дистанционного обучения
И. Ликарчук: эпидемия «выпускных» в детском саду Их породили экзальтированные мамаши при поддержке безответственных работников детсадов
Ю. Полонская: как нивелировать «плюсы» школьной автономии Почему статью о 175 днях учебного года начали выполнять только в этом году, да и то далеко не все регионы?
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев