С. Вовк: цена за статус кво образования - деградация

Надо говорить о прекращении деятельности государственных контор по выдаче пустых дипломов

С. Вовк: цена за статус кво образования - деградация

Автор: Светлана Благодетелева-Вовк, преподаватель.

А пам'ятаєте, у цей час в університетах була сесія? Іноді приходилося приймати іспити у Святвечір чи у Щедрий вечір. Загалом, сесія закінчувалася у другій декаді січня.

Далі - студенти відпочивали пару тижнів максимум і на початку лютого виходили на навчання, яке, у свою чергу, закінчувалося на початку червня для молодших курсів, або наприкінці травня - для старших, якщо вони не були обтяжені «практикою». Літня сесія тривала до кінця червня-початку липня.

Зараз ситуація кардинально змінилася у багатьох університетах. І не тільки через вимогу провести сесію до кінця грудня для переходу на нову систему нарахування стипендій.

Ні. З позаминулого року виші масово економлять на витратах і закінчують очне навчання на стаціонарі до кінця жовтня. Листопад триває так зване «віддалене» навчання, а у грудні проходить сесія. Практично до католицького Різдва студенти вже вільні.

А далі - навчання відновлюється в очному режимі наприкінці березня і закінчується, як завжди. Так зване «віддалене» навчання для проформи розпочинається після 8 березня.

Отже, практично два роки «бідні» університети, за невеликим виключенням, 4 місяці вчать студентів стаціонару у власних стінах замість обумовлених 8.

Скажіть, будь ласка, про яку якість знань чи компетенцій може йти мова?

Я вже не кажу про те, що у нинішніх студентів втрачається здатність систематично займатися будь-якою діяльністю. Єдина альтернатива - підробітки.

Мені цікаво, чому МОН, зокрема особисто пан Володимир Ковтунець не звертає увагу на розвіювання коштів платників податків за вітром, бо очевидно, що така організація навчання є вбивчою не тільки для якості освіти, але й для життєвих навичок молоді.

Якщо державний орган влади не може проконтролювати продуктивну діяльність вишів, то варто говорити про зговір, який відбувається між МОН та ректорнею. Що є предметом домовленості? Статус кво нинішньої системи. Треба залишити все як є, навіть ціною повної деградації навчального процесу.

Стаціонар зараз - це зовсім не стаціонар, а хитра форма навчання, яка не передбачає його забезпечення матеріальними та іншими засобами.

Якщо ректорня не може внаслідок невизнання власної неспроможності щодо організації фінансового та матеріального забезпечення вишу організувати навчальний процес, то варто говорити не лише про ротацію, але й притягнення до відповідальності за нецільове використання коштів держбюджету.

А ширше - про припинення діяльності державних контор по видачі пустих дипломів.

Прошу пана Олександра Співаковського проконтролювати стан навчального процесу у вишах країни та унормувати практику притягнення до відповідальності осіб, які причетні до дезорганізації навчального процесу.

А пану Володимиру Ковтунцю рекомендую почитати мої нотатки майже дворічної давнини, у яких я прогнозувала неспроможність вишів до організації навчального процесу та давала актуальні на той час пропозиції. Звичайно, можна і зараз спробувати щось змінити, якщо є запит на зміни. Інакше - варто усувати нинішнє керівництво МОН.

Оригинал

Освіта.ua
10.01.2017

Популярные блоги
И. Ликарчук: кому и для чего нужны измерения? Каждый учитель без дорогого общенационального измерения знает, какие пробелы в знаниях имеют ученики
В. Онацкий: что делать с учителями-пенсионерами Если учитель достиг пенсионного возраста, то это вовсе не означает, что он не является современным
А. Истер: поиск оптимального формата НМТ-2023 Обязательным для выпускников должно быть тестирование и по истории Украины, и по математике
Александр Мирошниченко: обучение – это не пытки В Украине ребенок без таланта к математике полноценным человеком не считается
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев