![]() |
Модель выборов руководителей вузов требует корректировки, предлагаем новый вариант |
Н. Андреев: новая модель выборов руководителей вузов
Автор: Никита Андреев, глава Студенческого антикорупционного агентства, заместитель главы Секретариата в Национальном агентстве по обеспечению качества высшего образования.
Поки Міністерство освіти і науки України імітує діалог зі студентством стосовно стипендій (запрошуючи до обговорень «студентів», які незрозуміло кого представляють), ми з Микитою Євстіфєєвим розробили проект нової моделі виборів керівників ВНЗ.
Як ви знаєте, в рамках проекту громадського спостереження за виборами керівників ВНЗ, що реалізується Студентським антикорупційним агентством за підтримки U.S. Embassy Kyiv Ukraine, починаючи з жовтня, наші представники є спостерігачами на усіх таких виборах.
Нам, як і багатьом іншим, на сьогодні вже зрозуміло, що нинішня модель виборів є далеко не досконалою і потребує коригування. Прямі таємні вибори, які проводяться зараз, призводять до різних судових справ, конфліктів в колективі, тиску на викладачів та студентів та інших негативних наслідків.
Майже всі вже знають і про ситуацію в НАУ, і про ситуацію в ХНУРЕ, де хоч і пройшли вибори, але скоріш за все, як і раніше, будуть оскаржені в судовому порядку, оскільки були порушення.
Тому з метою усунення цих наслідків, а також залучення до виборів всіх стейкхолдерів, які, на нашу думку, обов'язково мають брати участь у цих процесах (засновник ВНЗ, роботодавці, громадськість) та враховуючи міжнародний досвід, ми розробили нову модель виборів керівників вишів, а також законопроект з метою пілотного впровадження такої моделі на одному з університетів (в даному випадку це ХНУРЕ, бо цей університет дійсно «складний», купа судових справ, і тільки Верховна Рада може його врятувати).
Я переконаний, що будь-яка реформа має спочатку впроваджуватися на певному пілотному сегменті, а після цього вже має прийматися рішення, чи виправдані такі зміни.
Тому звертаюся в першу чергу до керівника профільного комітету ВРУ, Олександра Співаковського, а також до інших народних депутатів, які опікуються питаннями освіти - Ірина Констанкевич, Тарас Кремінь, Олексій Скрипник, Роман Семенюха, Ярослав Маркевич, Олексій Рябчин, Іван Крулько, Володимир Литвин - з пропозицією внести цей законопроект (за посиланням).
Я готовий, якщо це буде потрібно, презентувати цю модель на фракціях. Я також сподіваюсь, що проект підтримає Лілія Гриневич, бо сьогодні Міністерство несправедливо має дуже обмежений вплив на вибори, хоч і є представником засновника державних ВНЗ. А в нашій моделі представники засновника є в конкурсній комісії на другому етапі виборів.
Ми готові почути конструктивну критику та сподіваємось на підтримку ідеї.
Освіта.ua
26.12.2016