Игорь Ликарчук: чиновники нашли козлов отпущения

Почему наши учителя так легко соглашаются на роль козлов отпущения, а потом требуют к себе уважения?

Игорь Ликарчук: чиновники нашли козлов отпущения

Автор: Игорь Ликарчук, экс-руководитель Украинского центра оценивания качества образования.

Є така приказка: «Примусиш дурня Богу молитися, то він і лоба розтрощить». Отак і тут

Учні випили спиртне, а педагогам шість доган. За недоліки в навчально-виховному процесі.

Які недоліки? Що це за посада черговий вчитель? Яким нормативним документом передбачено, що він як тхір має ганяти спортмайданчиком й дивитися, щоб учні там не пили горілку? Яким нормативним документом передбачено, що класний керівник є наглядачем й має відповідати за поведінку учнів упродовж 24 годин доби? У чому вина директора? Не розумію.

Зрозуміло лише одне. Чиновники знайшли цапів-відбувайлів. А ті згодилися ними бути.

А профспілці, котра, начебто, має бути захисником учителів, мабуть, фіолетово. Головне, щоб ті, кого потрібно захищати, не відмовилися платити внески.

Ну чому наші вчителі так легко погоджуються на роль цапів-відбувайлів?. А потім вимагають до себе поваги...

1. P.S. Щойно я опублікував цей пост, як з’явилися коментарі, що подібні обов’язки передбачені посадовими інструкціями педагогічних працівників. Тож маю зазначити таке.

Посадові інструкції чи обов’язки в кожній школі розробляються її керівниками. Але вони не можуть виходити за межі кваліфікаційних характеристик педагогічних працівників, що були затверджені наказом МОН №665 від 1.06.2013 року. Та цей наказ, а відповідно й кваліфікаційні характеристики педагогів, затверджені ним, втратили чинність 17 жовтня 2014 року на підставі наказу МОН України №1183. Інших нормативних документів, що визначали кваліфікаційні характеристики педагогічних працівників в чинній базі законодавства я не знайшов.

Але, якщо навіть брати до уваги, що посадові обов’язки/інструкції, котрі діють сьогодні в школах і розроблялися на основі наказу №665 (який втратив чинність), то потрібно знати, що в кваліфікаційній характеристиці педагога, затвердженій ним, ЖОДНОГО слова про обов’язок вчителів ЧЕРГУВАТИ під час перерв ви не знайдете.

Так, як і багато того, що вас примушують робити, апелюючи до посадових обов’язків, розробляючи які директори шкіл та їхні заступники суттєво розширили.

Ось тут і мала б сказати своє слово учительська профспілка. Але, як відомо, рука руку миє. А український вчитель терплячий... Якщо я у цьому повідомленні допустив якісь юридичні хиби чи неточності, буду вдячний за те, що їх порадять виправити чи усунути.

2. P.S. Шановні колеги. Цей пост я написав не для того, щоб педагоги почали дружно звинувачувати батьків у тому, що діти вживали алкоголь. До тих пір, поки будемо кивати один на одного, ситуація не зміниться, а буде лише погіршуватися. Цей пост я написав лише з однією метою. Не можна вчителів і керівників шкіл звинувачувати в тому, що вони не роблять чогось, що не перебачене їхніми кваліфікаційними характеристиками. Й мені прикро, що педагоги звикли покірно схиляти голову та ставати отими цапами-відбувайлами, які, начебто, мають відповідати за все і за всіх.

Оригинал

Освіта.ua
16.12.2016

Популярные блоги
Д. Ламза: никто не хочет идти в образование или школа без учителей От Кабинета Министров нет никаких действий по повышению значимости профессии учителя
С. Колебошин: 3000 спартанцев (задача о молодых учителях) 3000 молодых учителей на 15000 школ, в среднем - 1 новый учитель на 5 школ
И. Совсун: как надолго еще хватит запала учителей? Между победителями мировых олимпиад и средним базовым уровнем украинских школ гигантская пропасть
Т. Сердечная: зарплаты у учителей должны быть разные Есть шанс, что когда-то государство сможет оплачивать работу людей, которые работают с его будущим
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев