Инна Совсун: социальное взаимодействие исчезает

Дискуссия о «социальном» за 25 лет зашла в тупик и фактически отдана на поталу популистам

Инна Совсун: социальное взаимодействие исчезает

Автор: Инна Совсун, первый заместитель министра образования и науки 2014-2016.

Історія про двох залишених самими у квартирі на 9 днів дітей 2 і 3 років - не виходить у мене з голови вже кілька днів.

Я намагаюсь відігнати її від себе, але в голові постійно спливають картинки того, що могло відбуватись у цій квартирі протягом цих 9 днів...

Я не знаю навіть, як коментувати поведінку матері. Я сподіваюсь, що це психічний розлад, а не свідомий вибір. Я не знаю, як ще про це думати.

Але у цій історії ще більше вражає інше: чому не спрацювала соціальна мережа підтримки? Сусіди викликали поліцію, але не наполягли, щоб виламали двері. Поліція побоялась. Бабуся не змогла потрапити у квартиру і пішла далі. Соціальні служби...взагалі не присутні в цій історії.

Хоча молода жінка 20 років, мати трьох дітей, живе на зйомній квартирі, без батька дітей (чому відсутній батько??) - вона має бути у полі зору соціальних служб у будь-якому випадку. Сусіди, родичі, друзі - вони могли б стати підтримкою якщо не для матері, то для дітей. Але не стали.

І ось ці зламані механізми соціальної взаємодії - ось це найстрашніше у цій історії.

За Конституцією Україна є, з-поміж іншого, - соціальною державою. Але за 25 років незалежності дискусія про «соціальне» - зайшла у глухий кут і фактично віддана на поталу популістам. Розмова про соціальну підтримку або зводиться до вимоги підвищення видатків на утримання певної категорії людей, або ж повністю дискредитується як залишок радянського минулого.

І ось те, що ми так і не знайшли мови, як інакше говорити про «соціальне», - призводить до зникнення цього поняття взагалі. Цілий пласт проблематики соціальної взаємодії - зникає з поля громадської уваги, а разом з тим зникає і саме явище.

Ми як суспільство не розуміємо, як ми маємо спільно підтримувати одне одного. Ми сподіваємось або на себе самих, або на державу. Тільки інколи цього не достатньо.

Оригинал

Освіта.ua
10.12.2016

Популярные блоги
А. Заможская: я боюсь уроков трудового обучения Есть страны, где дети на трудовое обучение записываются в очередь, потому что там учат тому, что им интересно
Александр Мирошниченко: раздумия с табелем в руках Роль школы стала совсем непонятной в этом мировоззренческом хаосе дистанционного обучения
И. Ликарчук: эпидемия «выпускных» в детском саду Их породили экзальтированные мамаши при поддержке безответственных работников детсадов
Ю. Полонская: как нивелировать «плюсы» школьной автономии Почему статью о 175 днях учебного года начали выполнять только в этом году, да и то далеко не все регионы?
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев