С. Горбачев: за единство страны надо бороться

Знать мнение молодого поколения в сверхважных аспектах жизни и государственности - действительно важно

С. Горбачев: за единство страны надо бороться

Автор: Сергей Горбачев, директор Специализированной школы им. Ивана Багряного №148 г. Киева.

В мережі розганяють чергову "зраду".

Привід цього разу - опитування стосовно медіаграмотності та цінностей молоді, яке серед старшокласників планує проводити львівський центр "Соціоінформ".

Перша "зрада": в мережі викладено російськомовний варіант опитування для шкіл з російською мовою навчання. Але є - і в набагато більшій кількості - український варіант, для більшості українських шкіл. Але про україномовні анкети чомусь не згадують. Кажу це впевнено, бо бачив на власні очі анкету саме українською мовою: нам пропонували взяти участь у цьому опитуванні. Ми не стали брати участь, бо завдання опитування - виявити рівень медійної грамотності молоді, що передбачає «чистоту опитування»: учасниками мають бути "звичайні" підлітки. Але в нашій школі медіаграмотність - окремий предмет, тому опитування по нашим дітям було б некоректним.

Друга "зрада". Чомусь декому здається, що якщо заплющити очі і нічого не бачити, нічого не знати, то сепаратизм якось само собою "розсосеться". Не розсосеться, на жаль: за єдність країни треба змагатися. А жодна боротьба немислима без розуміння, з чим саме ми маємо справу. Тому питання, наскільки достовірним (за 7-бальною шкалою) вважають підлітки твердження, що "Росія і Україна близькі за культурою" - це не "моделювання сепаратизму", це - відвертий і чесний спосіб оцінити загрозу українській державності.

Можна ще багато писати про це. Для мене головне те, що Україна вивільняється від надії на довічне расєйське "авось" - і ставить своїм юним громадянам серйозні і відповідальні запитання, відповідь на які допоможе нам бути більш озброєними проти небезпечного ворога, яким є Росія.

І наостанок. Я дуже жорстко і предметно критикую пана Юрія Кононенка: у мене до нього ціла низка питань стосовно реальної роботи на користь школі, а не чиновникам.

Але у цій ситуації, коли він листом пропонує колегам цілком добровільно (про добровільність - окремим реченням) долучитися до цього опитування, я його підтримую.

Бо знати думку молодого покоління стосовно надважливих аспектів нашого життя і ставлення до української державності - то дійсно державницьке завдання, до якого треба ставитися з увагою та підтримкою.

Оригинал

Освіта.ua
14.11.2016

Популярные блоги
О. Меркулова: почему министр не отстаивает диссертацию? Нет никакой логики в том, что человек готов легко отказаться от кандидатской степени
Г. Сищук: начинать реформы нужно не с учебников Начинать следует с пересмотра самой сущности: функции учителя, аспектов, ухудшающих эффективность его работы
Тамара Гориха Зерня: нужно признать положение дел Нужно признать, что онлайн обучение – это профанация, а три года онлайн – это три потерянных для школы года
И. Ликарчук: кому и для чего нужны измерения? Каждый учитель без дорогого общенационального измерения знает, какие пробелы в знаниях имеют ученики
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев