С. Горбачев: за единство страны надо бороться

Знать мнение молодого поколения в сверхважных аспектах жизни и государственности - действительно важно

С. Горбачев: за единство страны надо бороться

Автор: Сергей Горбачев, директор Специализированной школы им. Ивана Багряного №148 г. Киева.

В мережі розганяють чергову "зраду".

Привід цього разу - опитування стосовно медіаграмотності та цінностей молоді, яке серед старшокласників планує проводити львівський центр "Соціоінформ".

Перша "зрада": в мережі викладено російськомовний варіант опитування для шкіл з російською мовою навчання. Але є - і в набагато більшій кількості - український варіант, для більшості українських шкіл. Але про україномовні анкети чомусь не згадують. Кажу це впевнено, бо бачив на власні очі анкету саме українською мовою: нам пропонували взяти участь у цьому опитуванні. Ми не стали брати участь, бо завдання опитування - виявити рівень медійної грамотності молоді, що передбачає «чистоту опитування»: учасниками мають бути "звичайні" підлітки. Але в нашій школі медіаграмотність - окремий предмет, тому опитування по нашим дітям було б некоректним.

Друга "зрада". Чомусь декому здається, що якщо заплющити очі і нічого не бачити, нічого не знати, то сепаратизм якось само собою "розсосеться". Не розсосеться, на жаль: за єдність країни треба змагатися. А жодна боротьба немислима без розуміння, з чим саме ми маємо справу. Тому питання, наскільки достовірним (за 7-бальною шкалою) вважають підлітки твердження, що "Росія і Україна близькі за культурою" - це не "моделювання сепаратизму", це - відвертий і чесний спосіб оцінити загрозу українській державності.

Можна ще багато писати про це. Для мене головне те, що Україна вивільняється від надії на довічне расєйське "авось" - і ставить своїм юним громадянам серйозні і відповідальні запитання, відповідь на які допоможе нам бути більш озброєними проти небезпечного ворога, яким є Росія.

І наостанок. Я дуже жорстко і предметно критикую пана Юрія Кононенка: у мене до нього ціла низка питань стосовно реальної роботи на користь школі, а не чиновникам.

Але у цій ситуації, коли він листом пропонує колегам цілком добровільно (про добровільність - окремим реченням) долучитися до цього опитування, я його підтримую.

Бо знати думку молодого покоління стосовно надважливих аспектів нашого життя і ставлення до української державності - то дійсно державницьке завдання, до якого треба ставитися з увагою та підтримкою.

Оригинал

Освіта.ua
14.11.2016

Популярные блоги
В. Громовой: рубеж необратимости уже пройден Отрицательный отбор в образовании продолжается, ведь уходят лучшие, а «скамейка запасных» почти пуста
Е. Стадный: идея увеличения веса аттестата ошибочна Чем больше будут учитывать аттестат, тем меньше будет шансов у детей с хорошими знаниями из строгих школ
Д. Бабурин: образование за ширмой рейтинговой шкалы За ширмой рейтинговой шкалы 100-200, которую нам каждый год представляет УЦОКО, скрывается реальное состояние образования в Украине
В. Громовой: как спасти образование от развала Как вызвать бешеную ненависть, но спасти школьное образование от окончательного развала
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Освіта.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!