О. Охредько: дополнительная сессия ЗНО для детей Крыма

Регистрация на повторную дополнительную сессию ЗНО для детей Крыма продлена до 21 июня

О. Охредько: дополнительная сессия ЗНО для детей Крыма

Автор: Олег Охредько, эксперт, аналитик центра гражданского образования «Альменда».

6 червня 2016 року на сайті Українського Центру Оцінювання Якості Освіти (УЦОЯО) з’явилася інформація про проведення ще однієї додаткової сесії Зовнішнього Незалежного Оцінювання (ЗНО) для дітей, які проживають в тимчасово окупованому Криму.

Ці зміни були внесені відповідно Наказу Міністерства освіти і науки України (МОН) №610 від 03.06.2016 р. «Про проведення в 2016 році повторної додаткової сесії зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, для окремих осіб, які проживають в Автономній Республіці Крим, м. Севастополь або переселилися з них». Чому ж виникла така необхідність?

Ще минулого року, Міністерство освіти визначило терміни проведення ЗНО – як основної, так і додаткової сесії (Наказ МОНУ №1143 від 05.11.2015 р.).

В цьому наказі були прописані дати проведення оцінювання по всіх предметах. Окрім того додаткова сесія була розрахована в основному для мешканців з тимчасово окупованих територій. Також для них і було запроваджено і особливі терміни реєстрації, діти могли реєструватися до 20 травня.

Таким чином, учні з тимчасово окупованого Криму, пройшовши через важке випробування у вигляді екстернатури (це перевірка рівня знань з УСІХ предметів, які є в додатку до атестату, а це біля 16 предметів) мали можливість скласти ЗНО у зручний час, оскільки основні випробування з української мови та історії України/математики проводилися в навчальний період, в травні місяці.

Учні з окупованого Криму активно реєструвалися на ЗНО, проте скільки їх було зареєстровано не відомо, оскільки УЦОЯО так і не надав інформацію, не зважаючи на запити громадських організацій. Єдине, що відомо, це те що у Херсонській області зареєструвалося 199 випускників (в минулому році їх було 62).

В цей же навчальний рік, в лютому місяці Міністерство освіти Російської Федерації видає наказ про проведення Єдиного Державного Екзамену (ЄДЕ) (Наказ МОН РФ №72 від 05.02.2016 р.), аналогу українського ЗНО, де також визначає терміни проведення ЄДЕ.

В підсумку терміни  ЗНО (додаткової сесії) та ЄДЕ співпали:

Україна

 

Росія

Українська мова і література

14 червня

Іноземна мова, біологія

Математика

16 червня

Інформатика и ІКТ, історія

 

20 червня (пн)

Хімія, фізика

Історія України

21 червня

 

Російська мова

22 червня

резерв: географія, іноземна мова, хімія, суспільствознавство, інформатика и ІКТ

Англійська мова

23 червня

резерв: іноземна мова (усно)

Іспанська мова

23 червня

 

Німецька мова

24 червня

резерв: література, фізика, історія, біологія

Французька мова

24 червня

 

 

28 июня (вт)

резерв: математика Б, П

Біологія

29 червня

 

Фізика

30 червня

резерв: з усіх предметів

Географія

1 липня

Хімія

4 липня

Наказ МОНУ №1143 від 05.11.2015 р.

 

Наказ МОН РФ №72 від 05.02.2016


Але це залишається непомітним зі сторони українських чиновників. Не зважаючи на попередження громадських організацій про можливе співпадання, українська влада не помічала цього. І тільки після листа Мустафи Джамільова - Уповноваженого Президента України у справах кримськотатарського народу № 31/35-01 від 25 травня 2016 року, МОН видає відповідний наказ, запровадивши повторну додаткову сесію ЗНО.

Отже, повторна додаткова сесія буде проведена з 02 до 09 липня 2016 року в містах Дніпропетровськ, Київ, Львів, Харків і Херсон з української мови і літератури, математики, історії України, російської, іспанської, англійської, німецької, французької мов, біології та фізики. Учні з тимчасово окупованого Криму мають можливість зареєструватися до 21 червня, надіславши заяви у письмовому або електронному вигляді.

Освіта.ua
10.06.2016

Популярные блоги
И. Ликарчук: кому и для чего нужны измерения? Каждый учитель без дорогого общенационального измерения знает, какие пробелы в знаниях имеют ученики
В. Онацкий: что делать с учителями-пенсионерами Если учитель достиг пенсионного возраста, то это вовсе не означает, что он не является современным
А. Истер: поиск оптимального формата НМТ-2023 Обязательным для выпускников должно быть тестирование и по истории Украины, и по математике
Александр Мирошниченко: обучение – это не пытки В Украине ребенок без таланта к математике полноценным человеком не считается
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев